letadlo ico Letenky do Albánie
Albania

Albánie nebo oficiálně Albánská Republika je země na jihovýchodě Evropy. Její západní pobřeží omývá Jaderské moře. Hlavním městem Albánie je Tirana, ve které žije 557 000 lidí z celkového počtu 2,8 milionu obyvatel země. Úředním jazykem Albánie je albánština a měnou albánský lek. A právě teď se do Albánie dají sehnat velmi levné letenky s odletem z Prahy.

Aktuální kurz: 100 ALL = 21.11


Letiště Albánie

T

Podnebí v Albánii – kdy letět do Albánie

Klima v Albánii je středomořského charakteru. Na severu státu jsou mírné zimy s asi 7°C a horká suchá léta, kdy teploměry šplhají nad 25°C. V jižní části Albánie jsou teploty průměrně o 5°C vyšší. Ve vnitrozemí je potom častější déšť. Až si budete rezervovat levné letenky, v létě máte jistotu, že tu bude teplo.

Do Albánie za turistickými cíli

Turisté do Albánie létají především za krásnými plážemi a čistým mořem. Oblíbené jsou ale také různé hrady a historické stavby jako je například pevnost Rozafa, zámek Gjirokaster, hrad Berat nebo velká mešita ze 17. století v hlavním městě Tiraně. Do Tirany jsou nyní levné letenky – podívat se tu můžete na velké Skanderbegovo náměstí, budovu národního muzea nebo hodinovou věž. Z přírodních krás stojí za návštěvu hora Dajti nebo Skadarské jezero.

Za přírodou do Albánie

Asi jedna třetina území Albánie je porostlá hustými lesy, kde se nachází mnoho druhů rostlin, ale také zvířat. Z flóry zde roste až na 3 000 různých druhů rostlin, což je až 30% všech druhů v Evropě. Z fauny lze v lese potkat medvědy, vlky, rysy, ale také lišky nebo kance. Národním symbolem Albánie, kam lze pořídit levné letenky, je orel skalní.

Levné letenky do Albánie

Do Albánie se právě nyní prodávají velmi levné letenky s odletem z Prahy. Pokud chcete letět do Albánie levně, stačí si letenky online rezervovat a poté nasednout do letadla v Praze. Průměrná doba letu je něco málo přes dvě hodiny. Nepromarněte svou příležitost a zabookujte si levné letenky do Albánie z Prahy ještě dnes.

Albánie

Albánie je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Albánie čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace