letadlo ico Levné letenky do Alabamy
USA Amerika

Alabama je stát, nacházející se na jihovýchodě USA, s přístupem do Mexického zálivu. Jedná se o třicátý největší stát, ale především má nejdelší splavné vnitrozemské vodní cesty. Alabama má 4,8 milionu obyvatel. Hlavním městem státu je Montgomery, kde žije přes 200 000 lidí, největším městem Alabamy je ale Birmingham. Úředním jazykem státu je angličtina a měnou americký dolar. Časové pásmo v Alabamě je -5 až -6 hodin. Rezervujte si levné letenky do Alabamy už dnes.

Letenky Alabama

Podnebí v Alabamě

Klima v Alabamě je charakterizováno jako subtropické vlhké. Teplejší je samozřejmě jih státu u Mexického zálivu, zatímco sever je díky Apalačskému pohoří chladnější. Průměrná roční teplota je 18°C. Léta v Alabamě jsou jedněmi z nejteplejších ve státech, kdy se tu teploty pravidelně šplhají nad 32°C. Poté jsou tu často bouřky. Záleží velmi na destinaci, do které si levné letenky z Prahy zakoupíte.

Aktuální kurz: 1 USD = 23.15


Do Alabamy za turistickými cíli

Mezi nejoblíbenější turistické destinace v Alabamě patří města Birmingham a Montgomery. V prvním z nich můžete navštívit například baptistický kostel, alabamské divadlo, birminghamské muzeum umění nebo Birmingham Civil Rights Institute, který osvětluje hnutí za občanská práva v letech 1950-1960. V Montgomery lze vidět státní kapitol, první bílý dům Konfederace nebo baptistický kostel na Dexter Avenue. Za návštěvu stojí také pevnost Conde nebo některé z národních parků, z nichž v některých jsou i vodopády, a další místa. Leťte s levnými letenkami z Prahy do Alabamy a užijte si dovolenou v Americe.

Do Alabamy za přírodou

Národním stromem Alabamy je Pinus palustris a květinou kamélie. V rozsáhlých lesích Alabamy žijí divoká zvířata, jako je vlk šedý, kojot, červená liška, americký černý medvěd, puma nebo rys. Příroda je tu krásná a nespoutaná, pro milovníky turistiky budou levné letenky do Alabamy skvělým dárkem.

Levné letenky do Alabamy

Do amerického státu Alabama se teď může jet podívat opravdu každý a to díky levným letenkám, které se do této destinace nyní prodávají. Zakoupení levných letenek z Prahy do Alabamy je snadné a lze tak učinit přes internet. Doba letu do Alabamy se liší podle konkrétního cíle, ale pohybuje se kolem 12 hodin. Levné letenky s odletem z Prahy do Alabamy rychle mizí, tak si je rezervujte včas.

Letenka Alabama

Alabama a jak se tam dostat lacino? Levnou letenku Praha - Alabama snadno zabookujete právě zde.
Letenka do Alabamy vám udělá radost ještě dnes.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace