letadlo ico Levné letenky do Xian

Si-an (Xian) je hlavním městem provincie Šen-si, která se nachází ve středu Čínské lidové republiky. Původně se město jmenovalo Čchang-an a znamenalo v překladu „Věčný mír“, dnes název znamená „Západní mír“. Si-an leží na v centru provincie na soutoku řek Wej-che a Bahe River. Celková populace Si-anu je 8,6 milionu lidí v centru a s metropolitní oblastí 13,5 milionu lidí. Úředním jazykem v Si-anu je čínština a měnou čínský jüan. Si-an je jedno z nejstarších měst v Číně, tak se leťte do této destinace podívat, levné letenky do Si-anu jsou s odletem z Prahy.

Letenky Praha - Xian

Xiguan Airport, China

Zkratka letiště: SIA
Letenky do Číny - Xian

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Si-anu

Mezinárodní letiště Xi'an Xianyang International Airport je hlavní letiště pro celou oblast Guanzhong a leží 40 kilometrů severozápadně od Xianu. Je to největší letiště v Severozápadní Číně a s 30 miliony spokojených cestujících v roce 2014 je to také nejrušnější letiště pro tuto oblast. Letiště v Xianu má celkem dvě příletové a vzletové dráhy z betonu, na kterých dosedají letadla z domácích i zahraničních destinací. Pasažéři jsou potom odbavováni ve třech terminálech a do města se dopravují autobusovou linkou číslo 8 a taxíky. IATA značení letiště v Si-anu je XIY. Levné letenky do Si-anu jsou s odletem z Prahy a za výhodné ceny, tak neváhejte a zabookujte si je ještě dnes.

Aktuální kurz: 1 CNY = 3.32
Xian - místní čas: 13:14
Časové pásmo: Asia/Shanghai (+ 8 hodin)
Časový posun: + 6 hodin

Souřadnice: 34.258331, 108.928612
Vzdálenost z Prahy: 7454 km


Do Xianu za turistickými cíli

Asi nejdůležitějším turistickým cílem v Xianu je mauzoleum prvního císaře Qina, kterého na jeho posledním odpočinku hlídá velká terakotová armáda. Tato památka je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO a představuje opravdu jedinečnou podívanou. Mezi další místa v Si-anu, která byste měli vidět, patří velká mešita Si-anu, chrámy Xi Ming, Wolong a Xingjiao, na seznamu UNESCO zapsaná velká pagoda divoké husy, nedaleko které stojí i malá pagoda divoké husy, opět v UNESCO zavedený fortifikační systém města a věž Bell Tower. Jak vidíte, v Si-anu je opravdu mnoho míst, která stojí za prohlídku, proto určitě neváhejte a zabookujte si levné letenky do Si-anu z Prahy ještě dnes.

Levné letenky do Xianu

Vydejte se za dovolenou do dalekých zemí a dopřeje si luxusní dovolenou v Číně. Stačí si včas rezervovat levné letenky do Xianu, které jsou navíc s odletem z Prahy. Levné letenky do Xianu z Prahy si můžete snadno a rychle objednat online a to z pohodlí svého domova. Průměrná doba letu je z Prahy do Xianu z Prahy asi 12 hodin. Zabookujte si své levné letenky do Si-anu z Prahy ještě dnes, dokud nějaké jsou.


Počasí Xian

slunce

20°C

Východ slunce: 13:48

Západ: 3:17

Neděle

zataženo

20°C

teplota 22°C 16°C

Pondělí

zataženodeštík

16°C

teplota 19°C 14°C

Úterý

zataženoMrholení

15°C

teplota 17°C 14°C

Středa

sluncepolojasno

19°C

teplota 21°C 16°C

Letenka Xian

Xian se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Xian - Čína i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Xian.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist