letadlo ico Letenky do Ugandy
Uganda

Ugandská republika je stát nacházející se ve vnitrozemí u Viktoriina jezera ve východní Africe. Její název je odvozován od království Buganda. Celková populace země je přibližně 37,8 milionu obyvatel. Z toho 1,6 milionu lidí žije v hlavním městě Ugandy Kampale, ležící na pobřeží Viktoriina jezera. Uganda byla dříve britská kolonie, a proto se tu dodnes jako úřední jazyk udržela angličtina. Mluví se tu ale i svahilsky. Jako měna v Ugandě platí ugandský šilik. Časové pásmo Ugandy je +3 hodiny. Kupte si levné letenky do Ugandy z Prahy ještě dnes, dokud jsou za výhodné ceny.

Aktuální kurz: 10000 UGX = 63.15


Letiště Uganda

Podnebí v Ugandě

Klima v Ugandě je tropické se dvěma obdobími sucha. Ty trvají od prosince do února a poté od června do srpna. Jinak v Ugandě převážně prší. Teploty jsou během celého roku vysoké a prakticky neměnné – pohybují se kolem 25°C až 30°C. Pro své podnebí je Uganda někdy označována jako „perla Afriky“. Podívejte se do této destinace, stačí si rezervovat levné letenky do Ugandy z Prahy.

Do Ugandy za turistickými cíli

Za ugandskou přírodou zamiřte k některému z velkých jezer jako je Viktoriino jezero, Albertovo jezero, Georgovo jezero nebo jezero Kyoga, či do národních parků a rezervací jako je Bokora Wildlife Reserve, Murchison Falls National Park nebo Queen Elizabeth National park. Památky a kulturu hledejte ve větších městech jako je hlavní město Kampala, kde je chrám Bahá´i na kopci Kikaaya Hill, národní ugandská mešita a univerzita Makerere, ve městě Entebbe, kde mají botanickou a zoologickou zahradu nebo město Jinja. Na pobřeží jezer se nachází také mnohé veřejné pláže, kde si můžete užít koupání a nejrůznější vodní sporty. Když si koupíte levné letenky do Ugandy z Prahy, tak se určitě nudit nebudete, tak neváhejte.

Do Ugandy za přírodou

Pokud jste někdy toužili zažít opravdové safari na vlastní kůži, tak teď máte jedinečnou příležitost. Když si včas zabookujete levné letenky do Ugandy, můžete tu vyrazit za dobrodružstvím v přírodě. Vidět tu můžete klasickou africkou faunu, jako jsou zebry, žirafy, hroši, gorily, šimpanzi, sloni, poty, komby, paviáni, kočkodani, gepardi, servali, karakal, lvi, šakali, gazely, okapi a další.

Levné letenky do Ugandy

Dopřejte si exotickou dovolenou v Africe, letenka vás teď vyjde levně. Nyní se totiž dají pořídit levné letenky do Ugandy, které jsou s odletem z Prahy a za naprosto výhodné ceny. Levné letenky do Ugandy si zvládnete rezervovat online z pohodlí svého domova, nikam pro ně nemusíte. Je to snadné. Průměrná doba letu z Prahy do Ugandy je potom asi 11 hodin, ale záleží na konkrétní destinaci.

Uganda

Uganda je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Ugandy čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace