Srovnávač ubytování

Porovnávač ubytování funguje tak, že sleduje veškeré portály nabízející ubytování (Hotels.com, Booking.com, Agoda, LateRooms, Venere, Expedia a spousty dalších) a dokáže jejich nabídky srovnávat. Vložte název města, kde budete potřebovat přespat a srovnávač za vás vyhodnotí nejlevnější cenu na internetu, nejlépe hodnocené hotely, hostely a apartmány.
Majitelé jednotlivých ubytování inzerují často na vícero webech a podle smluvené provize je toto ubytování na internetu nabízeno za různé ceny. Srovnávač ubytování Vám tak najde nejen nejlepší ubytování podle zvolených kritérií, ale doporučí Vám i u jaké společnosti si ubytování zarezervovat tak, abyste platili co nejméně. Stránky HotelsCombined navíc uvádí, že najdete-li někde nižší cenu, vrátí vám rozdíl.

Srovnávač ubytování

 

První noc

Je úplně jedno jak daleko letíte, ale je jedním z dobrých tipů na obstarání ubytování, alespoň první noc si zabookovat dopředu. Po cestě letadlem je člověk unavený a v cizím prostředí dá všechno více zabrat. Ideální je přesunout se z letiště přímo do dopředu zarezervovaného ubytování, zbavit se zavazadel, osvěžit se a případně se vyspat. Následně pak máte dostatečné pohodlí, klid a podmínky na rozkoukávání se v nové zemi. Třeba zjistíte, že vůbec není zapotřebí rezervovat ubytování dopředu, anebo naopak zjistíte, že jinak to prostě nepůjde. Pro tyto případy je dobrým zvykem si na první noc rezervovat ubytování s připojením k internetu. Můžete si tak snadno v obrovském výběru všech hotelů, pensionů, hostelů, apartmánů a ubytoven najít to nejvhodnější ubytování k letenkce zase minimálně na první noc.

Srovnávač ubytování

Čím dřív bookujete, tím lépe a levněji

Při dnešní nabídce naleznete ubytování na daném místě téměř vždy i den dopředu. Troufnu si to odhadnout i na 95% případů. Nicméně kvalita ubytování je také důležitý parametr. V tomto světě totiž platí, že kdo dřív přijde, ten dřív papá. Každý cestovatel se snaží rezervovat to nejlepší ubytování podle jeho představ. Aby se i vaše představy naplnili na poslední chvíli, musíte je mít úplně jiné než všichni ostatní, což je nepravděpodobné. Proto doporučujeme rezervovat si místo k přespání co možná nejdříve a budete si moc vybírat z mnohem lepších poměrů cena/výkon. Na poslední chvíli na vás zbyde už jen ubytování, které nikdo jiný dříve nechtěl – ať už to bylo z jakýchkoli důvodů. Ovšem v těch nejvyšších standardech za nejvyšší ceny běžně naleznete ubytování vždy. Provozovatelé nemají potřebu naplnit své kapacity za každou cenu. Proto s cenou dolů nepůjdou. Vám se však může stát, že z nouze jejich služeb budete muset využít, ačkoliv jste dopředu v rozpočtu na luxusní ubytování nemysleli.

Zajištění ubytování v zahraničí v češtině dopředu

Pokud neletíte do ciziny s cestovní kanceláří a nejedete zrovna navštívit rodinu či známe, budete si muset obstarat nějaké to ubytování k letence. Minimálně na první noc se vyplatí si objednat ubytování dopředu ještě z ČR. Ušetříte si tak starosti s řešením ubytování na neznámém místě po dlouhém letu. Pro mnoho klientů hraje roli neznalost jazyka. Na internetu je možné si dopředu zarezervovat ubytování v českém jazyce. Máte tak dopředu k dispozici informace o zvoleném hotelu od ceny, volných termínů a adresy, až k hodnocení uživatelů. Bohužel česky se na světě příliš nemluví, takže stejně trochu té komunikace budete obstarat muset. S vytištěnou rezervací v ruce je ale domluva celkem snadná a stačí jen několik posunků, či zdvořilostních slov. Když máte dopředu zajištěné ubytování, cestuje se s mnohem lehčí hlavou.
 

Sjednávání levnějšího ubytování na místě

Sjednání ubytování na místě je často levnější než bookování dopředu na internetu. Týká se to především chudších, rozvojových zemí a ubytování v nižším standardu. Například v Asii je běžné, že při troše práce a času taxikáře, naleznete ubytování i o polovinu levněji než na internetu. Shánění levnějšího ubytování na místě je však žrout času a často umí pocuchat nervy i zkušenému cestovateli.

Ubytování vyšších standardů však dávno řeší rezervace přes internet a většinou mají místa dopředu rezervována. Naděje, že si v takovémto ubytování sjednáte levnější cenu na místě, je mizivá. Provozovatelé moc dobře vědí, že pokud jste do jejich ubytování s vyšším standardem už přišli, nemá smysl smlouvat. Zbytečně by se připravovali o zisk.

Sjednávání ubytování přímo na místě se nejvíc vyplatí v těch nejchudších zemích, kde místní provozovatele vsázení na neznalost místních poměrů přijíždějících turistů. Na internetu jsou pak ceny až několikanásobně vyšší než je místní standard. Na takových místech to však není jednodušší ani na místě. Ať se nám to líbí nebo ne, v těch nejchudších zemích nás budou vždy považovat za bohaté Američany, Angličany a Francouze, kteří neřeší 20 dolarů navíc. Pro vyjednání dobré ceny to chce zkušenosti a alespoň minimální znalost místních poměrů.

Ve vyspělých zemích je pak cena na místě stejná jako ta na internetu nebo dokonce je na místě ještě vyšší. Hoteliéři totiž mají rádi jistotu obsazenosti dopředu a tak zvýhodňují brzké rezervace. Na místě si pak připlatíte nebo můžete mít dokonce smůlu.

 

Tipy na obstarání ubytování k letence

 • Vždy si dopředu rezervujte ubytování alespoň na první noc.
 • Čím dříve budete rezervovat, tím lepší výběr budete mít.
 • Nejlepší čas rezervovat ubytování je současně se zaplacením letenky.
 • V chudších zemích se často vyplatí smlouvat ubytování až na místě.
  • Chce to alespoň minimální zkušenosti s danou kulturou.
 • Ve vyspělých zemích rezervujte dopředu.
 • Srovnáním nabídky srovnávačem ubytování ušetříte.
 • Kromě hodnocení uživatelů sledujte i komentáře – jsou více vypovídající.
 • Prozkoumejte adresu ubytování a zjistěte si, jak se tam dostat ještě před samotnou rezervací.
 • Vybírejte v klidu a nenechte se rozrušit sugestivními poznámkami typu: 

„Zbývá poslední pokoj a dívá se na něj současně s vámi 30 lidí“.

 • U některých ubytování Vám zajistí vyzvednutí na letišti. Často je to zdarma.
 • Sledujte, zda je součástí ceny ubytování snídaně – ovlivňuje to cenu.
 

Příklady vyhledávání ubytování a rozdílu v cenách

Vycestujeme např. do Itálie na hory. Ti, kdo mají rádi Livigno mohou být nadšeni např. hotelem s názvem Alexandeer Charme Hotel****. Nabízí jej právě teď stránky Booking.com a Princeline.com. Ceny jsou stejné.

Přesuneme se do Francie a města Brest. Zde by se vám mohl zamlouvat např. Hotel Center Brest***. Porovnat můžete celkem čtvery webové stránky, které ubytování zde nabízí. Nyní je navíc pobyt v akci z původní ceny 2 720 Kč, nyní stojí jen 1 768 Kč. Oblíbený je i hotel Balladins Brest Express**, který nabízí 5 webových stránek. Cena se pohybuje už od 958 Kč z původní 1 264 Kč. Hotel.info nabízí zrušení rezervace zdarma.

Nyní se poohlédneme po hotelích v daleké Anglii. Zavítejme kupříkladu do města York. Za skvělou cenu 2 333 Kč z původní 3 143 Kč můžete navštívit např. hotel Hampton by Hilton York***. Porovnávat je možné 8 webových stránek.

Rezervace

Zalíbí-li se vám cena ubytování některého z hotelů, jež se vám po vyhledávání zobrazí, klikněte na dané stránky, budete přesměrováni a budete si moci prohlédnout fotografie blíže.

Pokud budete nakupovat ubytování s přispěním stránek hotelscombined.com, zaručeně seženete to nejlepší a nejlevnější, přitom hezké a s příjemným personálem. Stačí přečíst si zkušenosti ostatních ubytovaných, kteří zde byli před vámi. Tyto stránky totiž ceny na oko nenavyšují, taktéž po vás nebudou chtít žádné rezervační poplatky, což je u rezervací přímo v hotelech častý jev a na což je potřeba si dávat pozor.

Vydejte se na krásnou a přesto levnou dovolenou díky hotelscombined.com. Vrátíte se odpočatí a spokojení, aniž byste utratili majtlant.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace