letadlo ico Letenky do Ománu
Oman

Omán nebo oficiálně Sultanát Omán se nachází na jihovýchodě Arabského poloostrova na pobřeží Arabského moře. Omán je monarchie a v současnosti je sultánem Kábús bin Saíd (2015). Úředním jazykem státu je arabština, ale není problém se tu domluvit anglicky. Měnou je ománský rial. Ve státě žije přes 3 miliony obyvatel z toho zhruba 1,2 milionu v hlavním městě Maskatu. A právě nyní se do této destinace dají zakoupit opravdu velmi levné letenky.

Aktuální kurz: 1 OMR = 61.28


Letiště Omán

Podnebí v Ománu – kdy letět do Ománu

Klima v Ománu je tropické a na pobřeží přímořské. Teploty jsou tu celoročně poměrně vysoké, nejhůře bývá v letních měsících, kdy rtuť na teploměru ve vnitrozemí může vyšplhat až na 54°C. Proto je lepší zakoupit si levné letenky na chladnější měsíce tedy mezi říjnem až dubnem. I v těchto měsících jsou teploty kolem 30°C běžné, takže o koupání v moři nepřijdete.

S letenkami do Ománu za turistickými cíli

V Ománu se nachází mnoho zajímavých staveb a míst. Za pozornost stojí určitě pevnosti jako je Nazvá, an-Nachal nebo Bahla, která je navíc zapsaná na seznamu dědictví UNESCO. Palác Al Alam, jehož zlatá a modrá výzdoba je impozantní, je jedním ze sídel současného sultána. Tomu také byla postavena mešita v hlavním městě, která rovněž stojí za návštěvu. Všechny tyto památky můžete vidět na vlastí oči, když si zakoupíte levné letenky.

Za přírodou do Ománu

Povrch Ománu je z velké části pokryt štěrkem a pískem, přesto tu lze najít zajímavé rostliny a zvířata. Rostou tu například kokosové palmy, kadidlovníky, oleandry či různé druhy akácie. Z fauny jsou to potom zástupci, jako je velbloud, leopard, hyena nebo kozorožci.

Levné letenky do Ománu

Vyrazit do Orientu za exotikou dnes může každý a to díky levným letenkám. Při zakoupení levných letenek s odletem z Prahy do Ománu výrazně ušetříte a přitom si užijete skvělou dovolenou. Průměrná doba letu do Ománu závisí na výběru destinace, ale pohybuje se kolem 8 hodin a 45 minut. Poznejte Omán s levnými letenkami již brzy.

Omán

Omán je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Ománu čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace