letadlo ico Letenky do Nigeru
Niger

Niger či oficiálně Nigerská republika je stát nacházející se v centrální části afrického kontinentu. Tento vnitrozemský stát je největším v západní Africe a jeho území je z 80% tvořené pouští. Niger je pojmenované podle řeky Niger, která protéká hlavním městem Niamey. V Niamey žije přibližně 1,3 milionu lidí, přičemž celková populace Nigeru je 17,1 milionu lidí. Úředním jazykem je tu francouzština, mluví se tu ale i kmenovými jazyky. Jako měna tu platí CFA frank. Niger se nachází v časovém pásmu +1 hodina. Levné letenky do Nigeru z Prahy teď pořídíte za opravdu nízké ceny, tak neváhejte.

Aktuální kurz: 100 XOF = 3.89


Letiště Niger

Podnebí v Nigeru

Klima Nigeru je velmi teplé a suché. Během roku zde spadne přibližně 500 až 750 mm deště, a to převážně od konce června do poloviny srpna, kdy je tu krátké období dešťů. Ve zbytku roku neprší prakticky vůbec. Průměrné teploty v Nigeru se pohybují v rozmezí mezi 32°C až 38°C, pouze noční teploty v zimních měsících klesají k 15°C. Kupte si levné letenky do Nigeru z Prahy co nejdříve, dokud nějaké jsou.

Do Nigeru za turistickými cíli

Za výše zmíněnými přírodními zajímavostmi a zvířaty se v Nigeru můžete podívat do některého z národních parků, k Čadskému jezeru nebo zamířit do pouštních oblastí, kde lze jezdit na velbloudech. Pokud vás více láká kultura tohoto státu, podívejte se například do hlavního města Niamey, kde najdete národní muzeum Nigeru, velkou mešitu nebo vládní budovy. Co nabídnout má ale také Agadez, který je největším městem v centrální části Nigeru a jeho historické centrum je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, či město Zinder, ve kterém se dochovali historické stavby až z antiky. Dopřejte si luxusní dovolenou na africkém kontinentu a kupte si levné letenky do Nigeru z Prahy ještě dnes.

Za přírodou do Nigeru

Ačkoliv je Niger velmi vyprahlá země, najdete tu dostatečně rozmanitou přírodu. Z flóry převažují suchomilné rostliny a akáty, ale setkáte se i s olivovníky a datlovými palmami. Fauna je v Nigeru zastoupena klasickými africkými zvířaty, jako jsou sloni afričtí, žirafy, antilopy, mnoho druhů opic, hroši a buvoli, dále gazelami, pštrosy, gepardy a jinými kočkovitými šelmami. Během dovolené v Nigeru s levnými letenkami s odletem z Prahy si tak můžete užít africkou divočinu na vlastní kůži.

Levné letenky do Nigeru

Dovolená v Africe a za nízké ceny se nyní může stát skutečností. S levnými letenkami do Nigeru poletíte totiž přímo z Prahy a za naprosto akční ceny. Levné letenky do Nigeru jsou k dostání online na internetu, snadno si je tedy objednáte i z pohodlí svého domova. Průměrná doba letu je z Prahy do Nigeru asi 5,5 hodiny, ale záleží na cílové destinaci. Zabookujte si své levné letenky do Nigeru z Prahy ještě dnes a nebudete litovat.

Niger

Niger je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Nigeru čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist