letadlo ico Letenky do na Kostariku
Costa Rica

Kostarika oficiálně Republika Kostarika je stát ležící ve Střední Americe, jehož pobřeží je z východní strany omýváno Karibským mořem a ze západu Pacifikem. V překladu název státu znamená „Bohaté pobřeží“. Celková populace Kostariky je 4,5 milionu obyvatel. Hlavním městem je San José, v jehož centu žije přes 333 000 lidí a v metropolitní oblasti potom až 2,1 milionu obyvatel. Úředním jazykem Kostariky je španělština, ale snadno se tu domluvíte i anglicky. Měnou je kostarický colón. Kostarika leží v časovém pásmu -6 hodin. Levné letenky na Kostariku z Prahy teď pořídíte za výhodné ceny.

Měna na Kostariku: Kostarický colón


Letiště Kostarika

Podnebí Kostariky

Klima Kostariky je obecně tropické. Během roku se tu tedy tradičně střídá několik období podle toho, jak v daném časovém úseku prší. Místní tu období sucha nazývají „létem“, které tu trvá od prosince do dubna, a mokré období „zimou“, která je ve zbývající části roku tedy od května do listopadu. Každý rok v Kostarice naprší zhruba 2 000 mm. Teploty jsou během roku více méně konstantní a pohybují se mezi 26°C až 28°C. Levné letenky na Kostariku z Prahy směřujte na „léto“.

Na Kostariku za turistickými cíli

Kostarika nabízí mnoho přírodních i kulturních krás a památek. Za přírodními zajímavostmi se můžete vypravit například k vulkánu Arenal, národního parku vulkán Poás, vodopádům nedaleko města Montezuma, národního parku Manuel Antonio nebo třeba přírodního parku Kokosový ostrov, který je zapsán i na seznamu světového dědictví UNESCO. V hlavním městě San José najdete například národní divadlo Kostariky, divadlo Melico Salazar, národní muzeum Kostariky, San José Central Park, náměstí Plaza de la Cultura či římskokatolickou arcidiecézi. Mnoho může nabídnout také město Monteverde, Liberia či La Fortuna. Na pobřeží se můžete vykoupat v moři či oceánu a užít si vodních radovánek jako je surfování, potápění, šnorchlování a další. Levné letenky do Kostariky z Prahy vás teď vyjdou na malé peníze, tak neváhejte.

Na Kostariku za přírodou

Příroda na Kostarice je velmi rozmanitá, země je v pořadí dvacátá s nejvyšší biologickou rozmanitostí ve světě. Stovky druhů jsou endemického charakteru. Setkat se tu můžete například s malpou kapucínskou, lenochody, kunou brazilskou, jaguárem, ocelotem, pumou, americkým bílým pelikánem či třeba papoušky druhu ara arakanga. Udělejte si výlet do džungle a zažijte dobrodružství díky levným letenkám na Kostariku z Prahy.

Levné letenky na Kostariku

Zamiřte za oceán a poznejte Střední Ameriku s levnými letenkami na Kostariku. Levné letenky na Kostariku si snadno můžete objednat na internetu a to dokonce s odletem přímo z Prahy. Levné letenky na Kostariku jsou velmi žádané, takže s jejich zabookováním neváhejte, aby se na vás dostalo. Průměrná doba letu je z Prahy do Kostariky přibližně 14,5 hodiny, ale záleží na konkrétní destinaci.

Kostarika

Kostarika je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do na Kostariku čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace