letadlo ico Letenky do Libye
Libya

Libye je stát nacházející se na severu Afriky na pobřeží Středozemního moře. Je to čtvrtý největší stát v Africe a šestnáctý největší na světě. Celková populace země je 6,2 milionu. Hlavním městem je Tripoli, ležící na pobřeží se 1,1 miliony obyvateli. Úředním jazykem země je arabština a měnou libyjský dinár. Libye se nachází v časovém pásmu +2 hodiny. Nyní do této destinace poletíte s levnými letenkami do Libye za výhodné ceny a s odletem z Prahy.

Aktuální kurz: 1 LYD = 4.69


Letiště Libye

Podnebí v Libyi

V Libyi převládá na pobřeží středomořské podnebí, které se ve vnitrozemí přeměňuje na horké pouštní klima. Léta jsou opravdu velmi horká a suchá, zimy mírné. Teploty na Libyjské poušti mohou snadno vystoupat až k 50°C. Průměrně v Libyi během roku naprší maximálně 600 mm srážek, na některých místech je to ale jen 50 mm. Levné letenky do této destinace seženete nyní s odletem z Prahy a za akční ceny.

Do Libye za turistickými cíli

Největší turistickou atrakcí v Libyi jsou starověké pozůstatky města Leptis Magna. Místo je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a vidět tu můžete zachovalou baziliku, amfiteátr, divadlo nebo Hadrianovy lázně. Významné je ale také město Tobrúk, kde se odehrála důležitá bitva během druhé světové války, a hlavní město Tripoli se starým městem, muzeem Red Castle, fontánami, městskými hradbami či místními trhy. Na pobřeží se navíc nacházejí různá přímořská letoviska, kde si můžete užít vodních radovánek, jako je plavání nebo třeba potápění. Dopřejte si luxusní dovolenou u moře v Africe a ušetřete na cestování s levnými letenkami do Libye z Prahy.

Do Libye za přírodou

Za zvířaty a africkou přírodou se můžete podívat například do národních parků Abughilan, Sirman, Naggaza, Rajma nebo třeba El Kouf. Setkat tváří v tvář se tu můžete se lvem africkým, magotem bezocasým, paviánem, gepardy, karakaly, africkým leopardem, fenkem, šakalem, buvolcem stepním, několika druhy gazel nebo přímorožcem šavlorohým. Udělejte si výlet na safari, s levnými letenkami do Libye z Prahy je to snadné.

Levné letenky do Libye

Chtěli byste poznat opravdové safari? Vidět divoká africká zvířata ve volné divočině? Tak neváhejte a kupte si levné letenky do Libye. Ty jsou s odletem z Prahy a dají se rezervovat na internetu. Levné letenky do Libye jsou za naprosto akční ceny a průměrná doba letu z Prahy do Libye je přibližně 3 hodiny.

Libye

Libye je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Libye čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist