letadlo ico Levné letenky do Bournemouth

Bournemouth je město ležící na Jurském pobřeží v jižní části Anglie v hrabství Dorset. Jedná se o letovisko, které je zároveň největším centrem v daném hrabství. Bournemouth je uznáván jako zdravotní středisko již od 19. století a to především díky své poloze dvě hodiny jízdy od hlavního města Londýna. Ve městě žije 183 000 obyvatel, přičemž se tu mluví anglicky a měnou je tu anglická libra. Pořídit si levné letenky do Bournemouthu je opravdu snadné.

Letenky Praha - Bournemouth

Bournemouth Airport

Zkratka letiště: BOH
Letenky do Anglie - Bournemouth

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Bournemouthu

Mezinárodní letiště v Bournemouthu s označením BOH je také známé jako Hurn Airport a leží 6,5 kilometrů severovýchodně od města. Letiště během druhé světové války sloužilo vojenským účelům a veřejnosti se otevřelo až v roce 1950. Dnes tu na jedné asfaltové dráze přistává na 661 000 cestujících ročně, včetně těch s levnými letenkami z Prahy. Z letiště Bournemouth Airport lze do centra města cestovat autobusem A1 popřípadě taxíkem či zapůjčeným autem.

Bournemouth
Aktuální kurz: 1 GBP = 29.47
Bournemouth - místní čas: 4:56
Časové pásmo: Europe/London (+ 1 hodin)
Časový posun: -1 hodin

Souřadnice: 50.718010, -1.878517
Vzdálenost z Prahy: 1155 km


Do Bournemouthu za turistickými cíli

Bournemouth je oblíbenou destinací pro rekreaci a odpočinek. Jurské pobřeží, které se u města nachází, bylo dáno na seznam světového dědictví UNESCO. Kromě toho je tu také mnoho pláží. V Bournemouthu se nachází hrob Mary Shelley, známé spisovatelky, která je autorkou románu Frankenstein, a její matky Marie Wollstonecraft, která rovněž psala a věnovala se i právům žen. Jejich ostatky jsou uloženy v kostele svatého Petra. Kromě toho se tu rekreovalo i mnoho dalších spisovatelů, jako je Robert Louis Stevenson, který tu napsal knihu Podivuhodný případ doktora Jekylla a Hydea, nebo J. R. R. Tolkien, který jezdil do města Bournemouth na dovolenou a později tu také zemřel. Jeho ostatky byly ale pohřbeny v Oxfordshiru. Přijeďte také načerpat inspiraci do anglického Bournemouthu a nepromeškejte příležitost zakoupit si levné letenky s odletem z Prahy.

Levné letenky do Bournemouthu

Vydejte se za krásami jižní Anglie do města Bournemouth, kam se nyní prodávají velmi levné letenky. Letenky s odletem přímo z Prahy si můžete objednat online bez starostí a složitostí. Doba letu do Bournemouthu se pohybuje kolem dvou hodin. Vybírat si můžete z mnoha levných letenek s odletem z Prahy do Bournemouthu – nezapomeňte si je rezervovat včas.


Počasí Bournemouth

sluncepolojasno

20°C

Východ slunce: 4:54

Západ: 21:23

Pátek

zataženo

18°C

teplota 20°C 15°C

Sobota

sluncepolojasno

19°C

teplota 21°C 18°C

Neděle

slunce

19°C

teplota 20°C 18°C

Pondělí

slunce

19°C

teplota 21°C 17°C

Letenka Bournemouth

Bournemouth se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Bournemouth - Anglie i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Bournemouth.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace