letadlo ico Levné letenky do Alor Star

Alor Setar je hlavní město malajského státu Kedah, který se nachází na severozápadě Malajského poloostrova na pobřeží Malackého průlivu, a zároveň je to druhé největší město tohoto státu. Jedná se o velmi důležitý přístav, který leží na trase významných lodních přepravců. Kromě toho je toto město útočiště pro celkem 400 000 obyvatel, žijících v centru, přičemž s metropolitní oblastí je Alor Setar domovem až pro 600 000 lidí. Úředním jazykem je tu malajština, ale snadno se domluvíte také například anglicky, čínsky, thajsky a dalšími jazyky. Měnu tu ale mají jedinou a to malajsijský ringgit. Dovolená v exotickém ráji už na vás čeká, tak nepromarněte příležitost a zabookujte si levné letenky do Alor Setar z Prahy ještě dnes.

Letenky Praha - Alor Star

Sultan Abdul Halim Airport

Zkratka letiště: AOR
Letenky do Malajsie - Alor Star

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Alor Setar

Hlavní letiště pro Alor Setar je Sultan Abdul Halim Airport, které navíc slouží převážně pro lety z domácích destinací. Letiště s IATA kódem AOR najdete přibližně 15 kilometrů od centra města. Skládá se pouze z jedné příletové a vzletové dráhy z asfaltu, na jejímž povrchu dosedají letadla z přibližně 720 000 pasažéry každý rok. Kapacita letiště, která činí 800 000 lidí za rok, je tak téměř plně využita. V nedávné době tu byl postaven nový terminál, který představuje jednu budovu, v níž jsou odbavováni jak cestující přilétající i odlétající. Doprava do města je potom z letiště zajištěna místní dopravou a taxíky. Užijte si dovolenou v Malajsii, kupte si levné letenky do Alor Setar za výhodné ceny s odletem z Prahy.

Aktuální kurz: 1 MYR = 5.32
Alor Star - místní čas: 21:33
Časové pásmo: Asia/Kuala_Lumpur (+ 8 hodin)
Časový posun: + 7 hodin

Souřadnice: 6.12104, 100.360138
Vzdálenost z Prahy: 9196 km


Do Alor Setar za turistickými cíli

Alor Setar má hlavně dvě významná náboženská místa a to Masjid Zahir a Wat Nikrodharam. Masjid Zahir je mešita, která byla postavena s přispěním z královské pokladny. Otevřena byla slavnostně v roce 1915, přičemž její vzhled byl inspirován mešitou Azizi v Tanjung Pura. Wat Nikrodharama je naproti tomu buddhistická svatyně, která nese částečně i thajské a čínské motivy. Je oceňována buddhistickou tradicí a najdete zde klid ve zdejším parku. Kromě toho se můžete ve městě pokochat pohledem na Istana Anak Bukit, což je královský palác, věží Balai Nobat, chrámem Tou Mu Kung Temple, pevností Kota Kuala Kedah či budovou Balai Besar. Jak vidíte, v Alor Setar je toho k vidění opravdu hodně, tak neváhejte a kupte si sem levné letenky do Alor Setar z Prahy.

Levné letenky do Alor Setar

Dopřejte si tropickou dovolenou za nízké ceny, právě nyní máte možnost zavítat levně do Malajsie. Právě nyní jsou totiž dostupné levné letenky do malajského města Alor Setar a to s odletem přímo z Prahy. Levné letenky do Alor Setar z Prahy seženete online na internetu, objednat si je tedy lze z pohodlí vašeho domova. Průměrná doba letu je potom z Prahy do Alor Setar je zhruba 17 hodin. Neváhejte a raději si levné letenky do Alor Setar z Prahy zabookujte ještě dnes, dokud jsou za tak akční ceny. Určitě nebudete litovat.


Letenka Alor Star

Alor Star se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Alor Star - Malajsie i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Alor Star.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist