letadlo ico Letenky do Jemenu
Yemen

Jemenská republika je stát ležící v západní Asii na jihu Arabského poloostrova, kde je druhou největší zemí. Tato arabské země je ze západu omývána Rudým mořem a z jihu leží na pobřeží Adenského zálivu. Hlavním městem Jemenu je San´á, které má přibližně dva miliony obyvatel. Celkový počet obyvatel státu je 25,4 milionu. Úředním jazykem je tu arabština a měnou jemenský rial. Jemen leží v časovém pásmu +3 hodiny. Objednejte si levné letenky do Jemenu z Prahy ještě dnes, dokud jsou za výhodné ceny.

Aktuální kurz: 100 YER = 9.6


Letiště Jemen

Podnebí v Jemenu

Teploty v Jemenu jsou obecně velmi vysoké. Ve vyšších nadmořských výškách se průměrné letní teploty pohybují kolem 21°C, v nížinách to může být ale až kolem 50°C. V mírných suchých zimách je to potom teplota kolem nuly, na pobřeží může ale dosahovat 25°C. Srážky v Jemenu ročně představují asi 1 500 mm vody. Užijte si dovolenou v této destinaci a kupte si levné letenky do Jemenu z Prahy na léto.

Do Jemenu za turistickými cíli

Mezi významné turistické cíle Jemenu patří určitě hlavní město Sana´a, jehož součástí je i Staré město zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Některé stavby jsou tu přes 1 400 let staré. Kromě toho si tu můžete prohlédnout jednu z nejstarších mešit na světě a třeba jemenskou bránu. Úžasné památky najdete i v Adenu, kde stojí chrám Zoroastrian, adenský minaret a mešita Al-Aidaroos, město Shibam, které je zapsané na seznamu UNESCO pro své domy z nepálených cihel, či město Tarim s vysokým bílým minaretem. Na pobřeží Jemenu vás čekají bílé písečné pláže a čistý oceán, kde si lze užít dovolenou u moře. Až si koupíte levné letenky do Jemenu z Prahy, určitě vyzkoušejte také výlet do pouště na zádech velblouda.

Do Jemenu za přírodou

Jelikož je Jemen země polopouštního charakteru, z větších zvířat tu naleznete spíše kočkovité šelmy. I tak ale stojí za to udělat si výlet do jemenské krajiny a poznat zdejší faunu a flóru. Na vlastní oči tak můžete vidět třeba paviány, karakaly, pouštní kočky, levharty, ženetky tečkované, hyeny, šakaly, gazely, přímorožce, džejrany či kozorožce. Levné letenky do Jemenu z Prahy vás teď vyjdou levně.

Levné letenky do Jemenu

Chcete se podívat do zemí Středního Východu, ale obáváte se vysokých cen letenek? Tak teď už nemusíte, protože snadno online pořídíte letenky do Jemenu. Levné letenky do Jemenu jsou s odletem přímo z Prahy a průměrná doba letu je asi 5,5 hodiny. Zabookujte si levné letenky do Jemenu z Prahy z pohodlí svého domova za výhodné ceny a poznejte další kousek světa.

Jemen

Jemen je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Jemenu čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace