letadlo ico Levné letenky do Thessaloniki

Soluň označovaná někdy i starším názvem Tesalonika, je město nacházející se na jihozápadě Řecka na pobřeží Egejského moře v Soluňském zálivu. Je to největší město, které leží v tzv. řecké Makedonii v kraji Střední Makedonie na poloostrově Chalkidiki. Centrum Soluně je domovem pro více než 385 000 obyvatel, v metropolitní oblasti je to potom až 1 milion lidí. Úředním jazykem je v Soluni řečtina a měnou euro. Levné letenky do Soluně z Prahy teď koupíte lacino, tak neotálejte.

Letenky Praha - Thessaloniki

Makedonia Airport

Zkratka letiště: SKG
Letenky do Řecka - Thessaloniki

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Soluni - Thessaloniki

Thessaloniki Airport "Macedonia" je název pro letiště, které bylo dříve známé jako Mikra Airport, a které leží asi 13 kilometrů jižně od Soluně. Jedná se o druhé největší letiště vlastněné státem, které se otevřeno v roce 1930. S téměř 5,5 miliony cestujících se jedná o jedno z nejrušnějších letišť v Řecku, přičemž jeho IATA značení je SKG. Má dvě příletové a vzletové dráhy z asfaltu a třípatrový terminál. Až si pořídíte levné letenky do Soluně s odletem z Prahy a přistanete na tomto letišti, do centra města se dostanete místní veřejnou dopravou, tedy autobusovými linkami jako je 78, 78A, 78N, nebo taxíkem či zapůjčeným autem.

Thessaloniki
Aktuální kurz: 1 EUR = 26.32
Thessaloniki - místní čas: 13:31
Časové pásmo: Europe/Athens (+ 2 hodin)
Časový posun: + 1 hodin

Souřadnice: 40.640282, 22.94389
Vzdálenost z Prahy: 1242 km


Do Soluně za turistickými cíli

Dominantou Soluně je jistě bílá věž, která jistou dobu sloužila i jako proslulé vězení. Mezi další velmi staré památky Soluně patří oblouk Galerius a rotunda, pocházející ze 4. století, kostel Hagia Sophia, který patří na seznam dědictví UNESCO a byl postaven v 5. století podle stejnojmenného chrámu v Konstantinopoli, městské hradby a římské fórum. Určitě se ale jděte podívat i k byzantskému kostelu Panagia Chalkeon, zapsaném na seznamu světového dědictví UNESCO, muzeu byzantské kultury, vile Biance, Aristotelovu náměstí, nové mešitě a archeologickému muzeu Soluně. Když si koupíte levné letenky do Soluně z Prahy, můžete rovněž v Řecku strávit dovolenou u moře na písečných plážích.

Levné letenky do Soluně

Poznejte velkolepou řeckou Soluň, město, odkud pocházeli věrozvěstové Cyril a Metoděj. Teď na cestování do Řecka ušetříte, stačí, abyste si objednali levné letenky do Soluně, které jsou s odletem z Prahy, a je to. Tyto levné letenky do Soluně si zajistíte snadno rezervací online z pohodlí vašeho domova. Průměrná doba letu je z Prahy do Soluně asi 4 hodiny. Nepromeškejte příležitost a zabookujte si levné letenky do Soluně ještě dnes.


Počasí Thessaloniki

zataženo

9°C

Východ slunce: 6:53

Západ: 18:25

Pondělí

sluncepolojasno

13°C

teplota 15°C 10°C

Úterý

zataženo

12°C

teplota 14°C 10°C

Středa

zataženodeštík

10°C

teplota 11°C 8°C

Čtvrtek

slunce

12°C

teplota 15°C 9°C

Letenka Thessaloniki

Thessaloniki se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Thessaloniki - Řecko i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Thessaloniki.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist