letadlo ico Letenky do Salvádoru
El Salvador

Salvador, či také El Salvador nebo Republika El Salvador, je stát nacházející se ve střední Americe na pobřeží Tichého oceánu. Jedná se o nejhustěji osídlenou zemi na celém americkém kontinentu. Celkem zde totiž žije 6,2 milionu obyvatel, z čehož půl milionu bydlí v hlavním městě San Salvadoru. V Salvadoru se mluví španělštinou a jazykem nahuatlu. Měnou je americký dolar. Salvador leží v časovém pásmu -6 hodin. Užijte si dovolenou u moře s levnými letenkami do Salvadoru z Prahy.

Aktuální kurz: 1 USD = 22.04


Letiště Salvádor

Podnebí v Salvadoru

Salvador má tropické klima, které je typické střídáním suchého a vlhkého období. Teplota je během roku prakticky neměnná, odlišuje se pouze podle nadmořské výšky. Od května do října je v Salvadoru „zima“, tedy období dešťů, během kterého spadne většina z ročních srážek, které činí přibližně 2 170 mm. Ve zbytku roku je období sucha. Pokud se chystáte na dovolenou s levnými letenkami do Salvadoru z Prahy, tak nejlepší období máte na konci doby sucha.

Do Salvadoru za turistickými cíli

Jelikož Salvador je země ležící na pobřeží Tichého oceánu, najdete tu přímořská letoviska a u nich velký počet písečných pláží s palmami. Oceán je tu teplý a kromě plavání v něm určitě vyzkoušejte také potápění ke korálovým útesům. Přírodní krásy Salvadoru vám nabízí pohled na některé vodopády či sopky, jako jsou ty v národním parku Los Volcanos National Park. Hlavní město San Salvador nabízí některé významné turistické atrakce, jako je národní palác, metropolitní katedrála, národní divadlo nebo národní muzeum. Mnoho památek najdete také ve druhém největším městě státu Santa Ana. Vynechat byste neměli ani San Miguel s místní katedrálou a kostelem. V Salvadoru je opravdu hodně míst, kam můžete vyrazit, tak neváhejte a kupte si levné letenky do Salvadoru z Prahy, dokud nějaké jsou.

Do Salvadoru za přírodou

Velká část Salvadoru je porostlá deštným pralesem, ve kterém lze najít i některé endemické druhy. Pokud chcete poznat zdejší přírodu, vypravte se do některého národního parku a uvidíte tu oceloty, pásovce, opice Chapány středoamerické, divoké zajíce, pumy, jaguáry, kynkažu, tapíry, divoká prasata nebo vačice. Příroda Salvadoru je velmi rozmanitá, tak neváhejte a kupte si levné letenky do této destinace z Prahy.

Levné letenky do Salvadoru

Dopřejte si dovolenou ve střední Americe, s levnými letenkami do Salvadoru poletíte za výhodné ceny. Levné letenky do Salvadoru jsou k dostání pro kohokoliv a to s odletem přímo z Prahy. Lze si je snadno a rychle objednat online a bez čekání. Průměrná doba letu je z Prahy do Salvadoru asi 27 hodin, které strávíte v pohodlném letadle. Levné letenky do Salvadoru z Prahy jsou žádané, tak s jejich zabookováním neváhejte.

Salvádor

Salvádor je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Salvádoru čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace