letadlo ico Letenky do Rovníkové Guiney
Equatorial Guinea

Rovníková Guinea je africký stát, ležící na pobřeží Guinejského zálivu, a leží asi 200 kilometrů jižně od rovníku. Ke státu patří také některé ostrovy v zálivu, jako je například ostrov Bioko, na kterém leží hlavní město Malabo. V Malabu žije přes 187 000 obyvatel, z celkového počtu 722 000 obyvatel státu. Rovníková Guinea je jedenáctý nejmenší africký stát a nominálně je nejbohatším státem kontinentu. Má tři úřední jazyky a to španělštinu, francouzštinu a portugalštinu a její měnou je CFA frank. Rovníková Guinea leží v časovém pásmu +1 hodina. Levné letenky do Rovníkové Guineje teď koupíte s odletem z Prahy.

Aktuální kurz: 100 XAF = 3.94


Letiště Rovníková Guinea

B

M

Podnebí Rovníkové Guineje

Klima v Rovníkové Guineji je tropického charakteru. Od června do srpna je na ostrově Bioko období dešťů a na pevnině období sucha, od prosince do února je to naopak. V mezidobí je postupný přechod a každý rok tu naprší něco mezi 1 930 mm až 10 920 mm srážek. Průměrná teplota se v Rovníkové Guineji příliš nemění a stále se pohybuje kolem 27°C. Kupte si levné letenky do Rovníkové Guineje a užijte si tropickou dovolenou.

Do Rovníkové Guineje za turistickými cíli

Do Rovníkové Guineje jezdí turisté převážně kvůli dovolené u moře, kterou jim nabízí rozlehlé pobřeží státu. Přímořská letoviska nabízejí nejen písečné pláže, čistou a teplou vodu, ale také turistické atrakce, jako je potápění, vodní sporty nebo šnorchlování. Dobrodruzi se mohou vydat do některého národního parku, kde uvidí nezkrocenou přírodu – například je to Monte Alen National Park, Parque Nacional de Los Altos de Nsork nebo Reserva Natural del Monte Temelón. Hlavní město Malabo zase nabízí budovy z koloniální éry, jako je prezidentský palác nebo palác spravedlnosti, dále katedrálu Santa Isabel a radnici. Kupte si levné letenky do Rovníkové Guineje z Prahy ještě dnes.

Do Rovníkové Guineje za přírodou

Na území státu převládá hustý tropický deštný les, ve kterém najdete převážně stromy s tvrdým dřevem a palmy. Vidět tu můžete opice, slony, šimpanzy, paviány guinejské, štětkony africké, kočky zlaté, leopardy, nandinie, hrochy, bonga lesní či některé druhy antilop. Fauna i flóra jsou v Rovníkové Guineji bohaté, tak se sem vydejte za poznáním s levnými letenkami z Prahy.

Levné letenky do Rovníkové Guineje

Vyrazte do Afriky za poznáním, s levnými letenkami do Rovníkové Guineje je to velmi snadné. Levné letenky do Rovníkové Guineje zakoupíte s odletem z Prahy a za výhodné ceny. Průměrná doba letu je z Prahy do Rovníkové Guineje 10,5 hodiny, ale záleží na konkrétní destinaci. Pokud vás tato nabídka zaujala, tak neváhejte a kupte si levné letenky do Rovníkové Guineje co nejdříve, dokud nějaké jsou.

Rovníková Guinea

Rovníková Guinea je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Rovníkové Guiney čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist