letadlo ico Levné letenky do Provence
Francie

Provence je historická část Francie nacházející se na jihovýchodě země, přičemž z jihu je omývána Středozemním mořem. Mezi nejznámější města Provence patří Marseille, Nice nebo Avignon. Úředním jazykem je tu francouzština, ale mluví se tu především provensálsky – tento jazyk je velmi blízký katalánštině. Měnou je euro. Název Provence pochází ze slova provincie, jelikož toto území bylo jedno z prvních, které si podmanili Římané mimo Itálii. Jeďte se podívat do této zajímavé části Francie s levnými letenkami.

Letenky Provence (near Bordeaux)

Podnebí v Provence

Klima v Provence je většinou středomořské. To znamená, že zimy jsou tu mírné s malou nadílkou sněhu a léta horká a suchá, kdy se teplota pohybuje kolem 25°C. Pokud tedy toužíte po koupání v moři, levné letenky si objednejte v období od května do září.

Aktuální kurz: 1 EUR = 25.38


Do Provence za turistickými cíli

Destinace Provence je proslavená svými velkými poli plnými omamné levandule. Ta tu ale bohužel kvete jen v červenci. I bez levandule je toho ale v Provence hodně co k vidění, takže zarezervované levné letenky určitě nerušte. Určitě vás nadchne staré město Avignon, jehož historický střed je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Nachází se tu například Avignonský most, Papežský palác nebo kaple Chapelle Saint-Nicolas. Dále v Provence můžete navštívit vítězný oblouk v Orange, akvadukt Pont du Gard, pohoří Luberon, římské památky ve městě Arles nebo si vyšlápněte Mont Ventoux, kde celkem 9x končila etapa slavného Tour de France.

Levné letenky do Provence

Kouzelná Francie je nyní přístupná každému a to díky levným letenkám. Letenky za nízkou cenu do Provence se dají rezervovat online a to přímo z Prahy. Průměrná doba letu do Provence z Prahy je zhruba 3 hodiny. Levné letenky do Provence z Prahy jsou ale velmi rychle pryč, proto si je nezapomeňte rezervovat včas.

Letenka Provence

Provence (near Bordeaux) a jak se tam dostat lacino? Levnou letenku Praha - Provence (near Bordeaux) snadno zabookujete právě zde.
Letenka do Provence vám udělá radost ještě dnes.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace