letadlo ico Letenky Peru

Peru je stát nacházející se na západě Jižní Ameriky, jehož břehy jsou omývány Tichým oceánem. Peru je domovem mnoha dávných kultur, mezi které patří i Inkové. Země má přes 31 milionů obyvatel, z nich je skoro 50% původní etnikum. Hlavním městem Peru je Lima, ve které žije 8,8 milionu lidí. Úředními jazyky země jsou španělština, ajmarština a kečuánština. Měnou je peruánský nuevo sol. Vydejte se do Peru za poznáním s levnými letenkami.

Aktuální kurz: 1 PEN = 5.38


Letiště Peru

Oblasti

Podnebí v Peru – na kdy zabookovat letenky do Peru

Klima v Peru je odlišné ve vnitrozemí a na pobřeží. U oceánu je chladno a sucho, naproti tomu ve vnitrozemí Peru, kde je pohoří Andy, je podnebí vysokohorské. Na severovýchodě Peru je oblast deštných pralesů s řekou Amazonkou, kde je celoročně teplo a vlhko. V Limě je v zimě průměrná teplota 23°C v létě potom 16°C. Je tedy lepší levné letenky objednávat na zimní měsíce.

Do Peru za turistickými cíli

Největšími turistickými atrakcemi Peru jsou památky po civilizaci Inků. Nejslavnější je Machu Picchu, které je zároveň jakýmsi symbolem Peru. Toto incké město se nachází vysoko v horách a je zapsáno na seznamu UNESCO. Lima má ale také co nabídnout – je tu historické centrum, katedrála, Plaza Mayor nebo Convento de San Francisco. Až si budete do Peru kupovat levné letenky, nezapomeňte také na památky jako je Sacsayhuaman, Sacred Valley nebo Cusco katedrála.

Za přírodou do Peru

Nejzajímavější živočichy i rostliny lze v Peru nalézt v oblasti řeky Amazonky. Předpokládá se, že v pralese roste přes 20 000 druhů rostlin a to ještě nebyly zdaleka objeveny všechny. Můžete tu vidět různé druhy kaučukovníku, banánovníky, citrusovníky, cedry, palmy, mahagonové stromy,… Ze zvířat tu žijí například tapíři, pumy, medvědi, nejrůznější druhy ptáků a další. Vidět na vlastní oči to můžete s levnými letenkami.

Levné letenky do Peru

Do exotického Peru si nyní můžete letenky pořídit za akční ceny. Levné letenky do Peru s odletem z Prahy lze zabookovat snadno a rychle online. Doba letu do Peru závisí na výběru konkrétní destinace, ale pohybuje se kolem 16 hodin. Levné letenky z Prahy do Peru velmi rychle mizí, proto si je určitě nezapomeňte rezervovat co nejdříve.

Peru

Peru je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Peru čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist