letadlo ico Levné letenky do Parma

Město Parma se nachází na severu Itálie mezi Apeninským pohořím a Pádskou nížinou. Leží ve stejnojmenné provincii v oblasti Emilia-Romagna. Parmou protéká menší říčka se stejným jménem, která město dělí na dvě poloviny. V Parmě žije necelých 200 000 obyvatel, kteří tu mluví italsky a platí eurem. Jméno Parma bylo původně Etruské, ale převzali ho Římané a v překladu znamená „kruhový štít“. Pokud se chcete do tohoto historického města letět podívat, využijte příležitosti levných letenek z Prahy.

Letenky Praha - Parma

Parma Airport (Aeroporto di Parma Giuseppe Verdi)

Zkratka letiště: PMF
Letenky do Itálie - Parma

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Parmě

Letiště Parma Airport se nachází 2,4 kilometrů severozápadně od centra Parmy. Je známé také jako Giuseppe Verdi Airport, podle italského skladatele Giuseppe Verdiho. Letiště Parma Airport bylo otevřeno v roce 1991 a nese označení PMF. Je tu jedna asfaltová příletová a vzletová dráha a jedna budova terminálu, kterou každý rok projde asi 180 000 cestujících. Po přistání s levnými letenkami z Prahy do Parmy se do města dostanete například autobusem číslo 12, 2100 nebo 2105. Další možností jsou taxíky, nebo nedaleká železnice.

Aktuální kurz: 1 EUR = 25.06
Parma - místní čas: 4:45
Časové pásmo: Europe/Rome (+ 1 hodin)
Časový posun: 0 hodin

Souřadnice: 44.802662, 10.32898
Vzdálenost z Prahy: 663 km


Do Parmy za turistickými cíli

Svou prohlídku historického centra Parmy byste měli začít na náměstí Piazza Garibaldi. Odtud totiž snadno najdete památky jako je palác Palazzo del Governatore, radnice Palazzo del Comune, biskupský palác Palazzo Vescovado, románská bazilika ze 12. století nebo kostel S. Giovanni Evangelista. V Parmě je dále významný palác Palazzo della Pilota, divadlo Teatro Farnese nebo chrám S. Madonna della Stecca. Všechno tohle můžete vidět na vlastní oči, když si pořídíte levné letenky do Parmy.

Levné letenky do Parmy

Toužíte poznat italskou kulturu, ale nechce se vám dávat celou výplatu za letenky? Tak to určitě rádi uslyšíte, že do italského města Parma se teď prodávají levné letenky s odletem přímo z Prahy. Zabookovat se dají kdykoliv chcete přes internet, ale příliš s tím neotálejte, jelikož rychle mizí. Průměrná doba letu s levnými letenkami z Prahy do Parmy je 1,5 hodiny.


Počasí Parma

slunce

4°C

Východ slunce: 13:12

Západ: 0:08

Pondělí

zataženo

5°C

teplota 7°C 3°C

Úterý

zataženodeštík

6°C

teplota 8°C 4°C

Středa

zataženodeštík

6°C

teplota 7°C 4°C

Čtvrtek

zataženodrobné sněžení

-3°C

teplota -1°C -4°C

Letenka Parma

Parma se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Parma - Itálie i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Parma.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist