letadlo ico Levné letenky do Marylandu
USA Amerika

Maryland je americký stát nacházející se na východním pobřeží USA, přičemž malou část jeho břehů omývá Atlantský oceán. Jedná se o jeden z nejmenších států USA, zároveň je také ale jedním z nejhustěji zalidněných. Jméno Maryland je odvozeno od jména královny Henrietty Marie Bourbonské, manželky anglického krále Karla I. Stuarta. Dnes se Marylandu přezdívá „Malá Amerika“ nebo „Svobodný stát“. Žije zde necelých 6 milionů obyvatel, z toho asi 40 000 v hlavním městě Annapolisu. Největším městem Marylandu je ale Baltimore. Úředním jazykem je tu angličtina a měnou americký dolar. A právě nyní se sem dají pořídit opravdu levné letenky s odletem z Prahy.

Letenky Maryland

Podnebí v Marylandu

Klima v Marylandu je rozmanité. Na pobřeží a v okolí Washingtonu panuje subtropické klima s klasickými horkými léty a krátkými mírnými zimami. Dále na severu a západě podnebí přechází do vlhkého pevninského klimatu, přičemž zimy jsou tu chladnější a delší. Záleží jen na vás, na kdy si svoje levné letenky z Prahy do Marylandu objednáte.

Aktuální kurz: 1 USD = 22.59


Do Marylandu za turistickými cíli

Nejvíce turisticky přitažlivé se jeví město Baltimore, kde můžete navštívit například pevnost McHenry, která se nachází na pobřeží a má velmi zajímavý hvězdicovitý tvar, baltimorské muzeum umění, které bylo postaveno v podobě Pantheonu a nachází se tu díla umělců, jako je Picasso, Cézanne, Manet, Degas, van Gogh nebo Renoir, nebo Hampton National Historic Site, což je pozůstatek velkého panství z 18. století. Za návštěvu ale stojí určitě i marylandský státní dům v Annapolisu, zahrady Brookside, historický dům Liriodendron, historická železnice nebo Antietam, což je bitevní pole, kde se odehrávala jedna z bitev války Severu proti Jihu. S levnými letenkami z Prahy do Marylandu můžete všechny tyto památky vidět na vlastní oči.

Levné letenky do Marylandu

Splňte si svůj sen a vyrazte na cestu za poznáním do amerického státu Maryland. Do této destinace se teď dají pořídit opravdu levné letenky s odletem z Prahy, přičemž rezervovat si je, je snadné a jde to online. Určitě s levnými letenkami z Prahy do Marylandu neváhejte, rychle totiž mizí. Průměrná doba letu z Prahy s levnými letenkami do Marylandu je 9 hodin a 45 minut.

Letenka Maryland

Maryland a jak se tam dostat lacino? Levnou letenku Praha - Maryland snadno zabookujete právě zde.
Letenka do Marylandu vám udělá radost ještě dnes.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace