letadlo ico Letenky Mali

Mali je vnitrozemský stát nacházející se na severozápadě afrického kontinentu v oblasti Sahelu. Jedná se o osmou největší zemi na kontinentu. Mali má celkem 14,5 milionu obyvatel, kteří žijí spíše na jihu země, jelikož severní oblasti jsou tvořeny převážně pouští. Hlavním městem je Bamako, které je domovem pro 2 miliony lidí. Úředním jazykem Mali je francouzština, ale mluví se tu také bambarštinou, měnou je CFA frank. Mali leží v časovém pásmu +0 hodin. Nyní seženete do Mali opravdu levné letenky s odletem přímo z Prahy.

Aktuální kurz: 100 XOF = 3.86


Letiště Mali

Podnebí v Mali

Mali je velmi vyprahlá země, ve které se nacházejí nejteplejší oblasti na světě. Průměrná teplota se pohybuje až kolem 44°C. V Mali během roku skoro neprší, období dešťů je pouze na jihu země a trvá tu od konce června do začátku prosince. Obecně je pro Mali typické velké sucho a horko. Levné letenky do Mali nyní seženete online s odletem z Prahy.

Do Mali za turistickými cíli

Výše zmíněnou divokou přírodu včetně zvířat, ale i přírodních krás jako jsou vodopády, najdete v národním parku Wongo, národním parku du Bafing, rezervaci du Badinko nebo národním parku De La Boucle du Baoulé. Mezi nejzajímavější místa v Mali patří například město Timbuktu, které stojí za to vidět kvůli hliněným hrobkám a budovám, dále město Djenné, které je společně s mešitou z nepálených cihel zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, nebo hlavní město Bamako s věží BCEAO. Užijte si dovolenou v Africe a to s levnými letenkami do Mali z Prahy, které jsou teď za akční ceny.

Do Mali za přírodou

Převážná část země je tvořená oblastmi s pouštním či polopouštním podnebím, naleznete tu ale také savany a povodí řek. V Mali přesto bují život, takže pokud toužíte po pravém africkém safari, nemůžete s koupí levných letenek do Mali udělat chybu. Ve volné přírodě tu lze vidět slony, šimpanze, kočku pouštní, hyenu skvrnitou, některé druhy gazel, lvy, kočky zlaté, gepardy nebo ovce.

Levné letenky do Mali

Chtěli byste se podívat do Afriky, ale obáváte se drahých letenek? Potom už nemusíte, protože s levnými letenkami do Mali poletíte za výhodné ceny a navíc přímo z Prahy. Průměrná doba letu z Prahy do Mali je 9 hodin, ale záleží na konkrétní destinaci, kterou si vyberete. Levné letenky do Mali z Prahy si můžete snadno objednat na internetu – určitě byste s tím neměli otálet, protože akční letenky do Mali jsou hned pryč.

Mali

Mali je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Mali čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist