letadlo ico Levné letenky do Lyonu

Lyon je město nacházející se ve východní části centrální Francie asi 470 kilometrů jihovýchodně od Paříže. Je to hlavní město regionu Rhône-Alpes a departmentu Rhône a celkově je to třetí největší město ve státě. Populace města je zhruba půl milionu obyvatel, v metropolitní oblasti je to celkem 2,2 milionu lidí. Úředním jazykem je tu francouzština a měnou euro. Podívejte se s levnými letenkami do Lyonu klidně hned zítra.

Letenky Praha - Lyon

Lyon Bron Airport

Zkratka letiště: LYN
Letenky do Francie - Lyon

Najdi nejlevnější letenku

Lyon-Saint Exupery Airport

Zkratka letiště: LYS
Letenky do Francie - Lyon

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Lyonu

Mezinárodní letiště Lyon–Saint-Exupéry Airport má značení LYS a nachází se asi 20 kilometrů jihovýchodně od Lyonu v obci Colombier-Saugnieu. Na dvou asfaltových příletových a vzletových drahách tu sedají letiště z celého světa už od roku 1975. Cestující jsou odbavování v jednom terminálu, kudy jich každý rok projde až 8,5 milionu. Z letiště Lyon se do centra města dostanete tramvají, na kterou lístek stojí 15 euro (2015), autobusem, taxíkem nebo vlastním autem. Levné letenky do Lyonu zakoupíte ale také na letiště Lyon–Bron Airport se značením LYN, které se nachází 10 kilometrů východně od centra.

Lyon
Aktuální kurz: 1 EUR = 26.02
Lyon - místní čas: 3:29
Časové pásmo: Europe/Paris (+ 2 hodin)
Časový posun: 0 hodin

Souřadnice: 45.759109, 4.82613
Vzdálenost z Prahy: 861 km


Do Lyonu za turistickými cíli

Historické centrum Lyonu je pod správou UNESCO. Dominantou města je na kopci stojící katedrála Notre-Dame de la Fourvière, pocházející ze druhé poloviny 19. století. Mnohem starší je však katedrála svatého Jana Křtitel postavená v románsko-gotickém stylu mezi 12. -15. stoletím. Ve 13. století se v této trojlodní katedrále se dvěma věžemi konaly koncily. Za pozornost jistě stojí ale také další památky, jako je kovová věž, která je zmenšeninou slavné Eiffelovy věže, barokní kostel svatého Bruna, gotický kostel svatého Bonaventury nebo Lyonská zoologická zahrada. Všechny tyto památky můžete vidět na vlastní oči, kdy si koupíte levné letenky do Lyonu z Prahy.

Levné letenky do Lyonu

Udělejte si výlet do jednoho z nejkrásnějších evropských měst do francouzského Lyonu. S levnými letenkami do Lyonu z Prahy vás tato cesta nebude skoro nic stát. Levné letenky do Lyonu z Prahy si pouze musíte včas rezervovat online. Průměrná doba letu je z Prahy asi 1,5 hodiny. Neváhejte a rezervujte si levné letenky do Lyonu hned teď.


Počasí Lyon

sluncepolojasno

10°C

Východ slunce: 6:59

Západ: 20:22

Úterý

slunce

11°C

teplota 13°C 8°C

Středa

sluncepolojasno

12°C

teplota 14°C 9°C

Čtvrtek

slunce

12°C

teplota 14°C 9°C

Pátek

zataženo

12°C

teplota 14°C 9°C

Letenka Lyon

Lyon se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Lyon - Francie i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Lyonu.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist