letadlo ico Levné letenky do Luxoru

Luxor je egyptské město ležící na řece Nil v Horním Egyptě. Je označováno, jako „největší muzeum světa pod širým nebem“, protože se tu nachází opravdu velký počet starověkých monumentů. Město leží na místě starověkého města Théby. V centru Luxoru žije přibližně půl milionu obyvatel. Úředním jazykem je tu arabština a měnou egyptská libra. Podívejte se do Egypta s levnými letenkami do Luxoru.

Letenky Praha - Luxor

Luxor International Airport

Zkratka letiště: LXR
Letenky do Egypta - Luxor

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Luxoru

Mezinárodní letiště Luxor International Airport leží asi 6 kilometrů východně od města. IATA značení tohoto letiště je LXR. Luxor International Airport má jednu asfaltovou příletovou a vzletovou dráhu a jeden terminál. Tím každý rok projde velký počet turistů, kteří se chtějí podívat na zdejší památky. Ročně jich sem přijede kolem 2 milionů a jsou tu odbaveni u osmi bran. Jedním z nich můžete být i vy, když si koupíte levné letenky do Luxoru. Z letiště Luxor se do centra Luxoru dostanete místní dopravou, autem nebo taxíkem.

Měna Egypta: Egyptská libra
Aktuální kurz: 1 EGP = 1.36 Kč
Luxor - místní čas: 0:58
Časové pásmo: Africa/Cairo (+ 2 hodin)
Časový posun: 0 hodin

Souřadnice: 25.698931, 32.642101
Vzdálenost z Prahy: 3129 km


Do Luxoru za turistickými cíli

V Luxoru se nachází mnoho významných starověkých památek, které byste měli vidět. Nejvýznamnější jsou chrámové komplexy Karnak, který je největších v Egyptě, a Luxor, který obsahuje šest velkých chrámů. Na východním břehu Nilu je také Luxorské muzeum. Západní břeh poté nabízí velký počet chrámů, monumentů a hrobek. Leží tu velká archeologická naleziště s hroby, jako je Údolí královen a Údolí králů. Dále je tu například chrám Sethiho I., Memnonovy kolosy, Dér el-Medína nebo Ramesseum. Přijeďte se podívat na starověké památky egyptské civilizace a užijte si skvělou dovolenou díky levným letenkám do Luxoru z Prahy.

Levné letenky do Luxoru

Chcete se podívat do Egypta za nízké ceny? Tak si kupte levné letenky do Luxoru a vydejte se za pískem a sluncem do Egypta. Levné letenky do Luxoru pořídíte opravdu za nízké ceny a navíc s odletem přímo z Prahy. Rezervovat si je můžete na online a to klidně hned teď. Průměrná doba letu je s levnými letenkami do Luxoru z Prahy asi 5 hodin.


Počasí Luxor

slunce

39°C

Východ slunce: 4:58

Západ: 18:42

Středa

slunce

40°C

teplota 44°C 35°C

Čtvrtek

slunce

42°C

teplota 46°C 36°C

Pátek

sluncepolojasno

44°C

teplota 50°C 37°C

Sobota

slunce

41°C

teplota 46°C 34°C

Letenka Luxor

Luxor se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Luxor - Egypt i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Luxoru.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist