letadlo ico Letenky do Libérie
Liberia

Libérie se oficiálně jmenuje Liberijská republika a je to stát nacházející se na západě Afriky na pobřeží Atlantského oceánu. Název v překladu z latiny znamená „Země svobody“. Populace Libérie je 4,5 milionu obyvatel, z nichž přibližně 1 miliony žije v hlavním městě země Monrovii. V Libérii se užívá jako úřední jazyk angličtina a jako platidlo liberijský dolar. Stát leží v časovém pásmu -1 hodina. Do Libérie se teď můžete podívat za skvělé ceny, když si včas koupíte levné letenky do Libérie s odletem z Prahy.

Aktuální kurz: 100 LRD = 12.23


Letiště Libérie

Podnebí v Libérii

Klima v Libérii je rovníkové až tropické monzunové, které sem každý rok přináší období dešťů. Mezi květnem až říjnem tu naprší většina z 5 100 mm srážek. Celoroční teploty se v podstatě nemění a pohybují se kolem 26°C. Pokud si levné letenky do Libérie objednáte na období sucha, dávejte si pozor na suché a prašné větry, které tu vanou od listopadu do března.

Do Libérie za turistickými cíli

Libérie má nádhernou nezkrocenou přírodu, na kterou se můžete jet podívat například do národního parku Lofa-Mano, rezervace Nimba Nature nebo národního parku Sapo. Na pobřeží Libérie se nachází mnoho písečných pláží s čistým a teplým oceánem, kde si můžete v přímořských letoviscích užít dovolenou u moře. Vyzkoušet lze potápění, rybaření, surfování nebo třeba šnorchlování. V hlavním městě Libérie Monrovii si můžete prohlédnout budovu kapitolu, zdejší radnici, univerzitu Libérie, liberijské národní muzeum nebo zednářský chrám. Ve všech větších městech najdete rušný trh, kde můžete ochutnat místní lahůdky a koupit suvenýry domů. Vydejte se za poznáním do Afriky, s levnými letenkami do Libérie z Prahy na cestování ušetříte.

Do Libérie za přírodou

Na pobřeží Libérie se nachází lesy, tvořené převážně Mangrovy. Směrem do vnitrozemí je země více vyprahlá a charakteristické jsou pro ni sušší travní porosty. Zde můžete ve volné přírodě vidět například slona afrického, kočkodany, guerézy, šimpanze, štětkouny, lesoně, buvola afrického, bongo lesní, antilopku trpasličí, zebry, leopardy nebo servaly. S levnými letenkami do Libérie můžete vyrazit na opravdové safari.

Levné letenky do Libérie

Splňte si sen a leťte na dovolenou do Afriky. S levnými letenkami do Libérie teď výrazně ušetříte za cestu a navíc poletíte rovnou z Prahy. Levné letenky do Libérie seženete za akční ceny online, rezervujte si je ale včas, protože hned mizí. Průměrná doba letu je z Prahy do Libérie asi 7 hodin, které strávíte v pohodlném letadle.

Libérie

Libérie je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Libérie čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist