letadlo ico Levné letenky do Ikaria

Ikaria je řecký ostrov, nacházející se v Egejském moři asi 19 kilometrů západně od ostrova Samos. Administrativně tvoří Ikaria samostatnou obec. Název ostrova je odvozen z mytologie – podle pověsti měl nedaleko tohoto ostrova spadnout do moře Íkaros, syn Daidala. Na ostrova Ikaria žije asi 8 400 obyvatel, přičemž hlavním městem je Agios Kírykos, kde žije zhruba 3 000 lidí. Úředním jazykem Ikaria je řečtina a měnou euro.

Letenky Praha - Ikaria

Ikaria Airport

Zkratka letiště: JIK
Letenky do Řecka - Ikaria

Najdi nejlevnější letenku

Podnebí na ostrově Ikaria

Na ostrově Ikaria je klasické středomořské klima s mírnými přeháňkami v zimních měsících. Od konce dubna do začátku října je tu období sucha. Průměrné červencové teploty se pohybují kolem 29°C a únorové teploty asi kolem 9°C. V létě tu vanou větry od severu k severovýchodu a v zimě z jihu na východ. Záleží tedy na vás, na kdy si levné letenky na ostrov Ikaria objednáte.

Aktuální kurz: 1 EUR = 24.84
Ikaria - místní čas: 3:57
Časové pásmo: Europe/Athens (+ 2 hodin)
Časový posun: + 1 hodin

Souřadnice: 37.596298, 26.151859
Vzdálenost z Prahy: 1673 km


Na ostrov Ikaria za turistickými cíli

Ostrov Ikaria nabízí především koupání v teplém moři a písčité rozlehlé pláže. Pro milovníky turistiky je toho na ostrově také dost. Například při výšlapu na horu Mt. Atheras se můžete vykoupat v kaňonu Ryakas a pozorovat při tom zdejší vodopád. Zajímavá je také kruhová věž, která se dochovala na východě ostrova Ikaria ze 3. století, významný přístav Evdilos, zbytky antického Artemidina chrámu u pláže Nas, či hlavní město Agios Kírykos, které nabízí také mnoho krás. Vidět to můžete na vlastní oči, když si zakoupíte levné letenky s odletem z Prahy na ostrov Ikaria.

Levné letenky na ostrov Ikaria

Do slunného Řecka se můžete vydat kdykoliv chcete. Na ostrov Ikaria se nyní prodávají levné letenky s odletem z Prahy, takže svou dovolenou můžete strávit koupáním v moři. Průměrná doba letu z Prahy na ostrov Ikaria se pohybuje kolem 2,5 hodiny. S rezervací levných letenek z Prahy na ostrov Ikaria určitě neváhejte.


Letenka Ikaria

Ikaria se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Ikaria - Řecko i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Ikaria.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist