letadlo ico Letenky do Hondurasu
Honduras

Honduras oficiálně Republika Honduras je stát nacházející se ve Střední Americe, jehož břehy na západě omývá Pacifik a na východě Karibské moře. Název Honduras pochází ze španělštiny a v překladu znamená „hluboký záliv“. Hlavním městem Hondurasu je Tegucigalpa, které je domovem pro více než 1,1 milionu lidí. Celková populace státu přesahuje 8 milionů obyvatel. Úředním jazykem Hondurasu je španělština a měnou honduraská lempira. Honduras leží v časovém pásmu -6 hodin. Nyní seženete levné letenky do Hondurasu z Prahy za akční ceny.

Aktuální kurz: 100 HNL = 87.63


Letiště Honduras

Podnebí v Hondurasu

Honduraské klima je převážně vlhkého tropického charakteru se srážkami během celého roku. V některých částech státu může napadat až 2 400 mm deště ročně. Teploty jsou celoročně vysoké a kolísají mezi 25°C až 32°C. Období sucha je tu v „létě“ od listopadu do dubna a srážky více padají v období dešťů v „zimě“ od května do září. Levné letenky do Hondurasu z Prahy si kupujte na sušší období.

Do Hondurasu za turistickými cíli

Honduras je významné svými mayskými památkami, které najdete například u města Copán. To bylo ve své době třetím největším mayským městem v klasickém období. V hlavním městě Hondurasu Tegucigalpě lze zase navštívit národní divadlo, národní muzeum, historické centrum, metropolitní katedrálu či náměstí Plaza del Libertador. Máte-li raději přírodu, zkuste navštívit národní park Pico Bonito, národní park Celaque nebo národní park La Tigra. Najdete tu vodopády, jeskyně i hory a samozřejmě také divoká zvířata. Na dovolené se má ale také odpočívat, což vy můžete udělat na pobřeží Karibského moře nebo Pacifiku, kde se nachází mnoho veřejných písečných pláží s turistickými atrakcemi jako je potápění nebo šnorchlování. Dopřejte si tu pravou dovolenou, s levnými letenkami do Hondurasu je snadné se podívat do Střední Ameriky.

Do Hondurasu za přírodou

Pokud se chystáte letět na dovolenou do Hondurasu, určitě se podívejte do některé rezervace nebo národního parku na zdejší přírodu. Vidět tu můžete například mravenečníky, lenochody, některé druhy opic jako je například malpa kapucínská nebo chápan středoamerický, oceloty, pumy, kojoty, jaguáry, tapíry nebo třeba jelence běloocasého. Levné letenky do Hondurasu jsou nyní za výhodné ceny a s odletem z Prahy.

Levné letenky do Hondurasu

Cesta do Střední Ameriky už nemusí být jenom snem, ale může se stát skutečností. S levnými letenkami do Hondurasu, které jsou nyní za opravdu výhodné ceny, poletíte rovnou z Prahy a to zhruba 16,5 hodiny. Levné letenky do Hondurasu jsou k dostání snadno a rychle na internetu. Určitě s rezervací příliš neotálejte, protože akční letenky do Hondurasu jsou hned pryč.

Honduras

Honduras je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Hondurasu čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist