letadlo ico Letenky do Grónska
Greenland

Grónsko je největší ostrov na světě, nacházející se na přelomu Atlantského oceánu a Severního ledového oceánu. Ačkoliv je připojen k Americe, historicky je svázán více s Evropou. Grónsko je autonomní částí Dánského království, což znamená, že hlavou státu je Markéta II. a měnou je tu dánská koruna. Úředním jazykem je tu ale grónština. V Grónsku žije zhruba 55 tisíc lidí, z toho necelých 17 tisíc v hlavním městě Nuuku. Do této destinace se můžete podívat s levnými letenkami.

Aktuální kurz: 1 DKK = 3.48


Letiště Grónsko

Podnebí v Grónsku – Kdy koupit letenky do Grónska

Klima v Grónsku je na jihu subarktické a na severu arktické. Léta jsou studená - teplota nepřesáhne 10°C. Zimy jsou velmi chladné a to především ve vnitrozemí. Levné letenky si tedy objednávejte spíše na teplejší části roku. V Grónsku se také za polárním kruhem střídá polární noc a den, kdy vždy půl roku slunce nevychází nebo naopak nezapadá.

Zajímavosti – Grónsko

V dánštině se Grónsko nazývá Greenland neboli „zelená země“. Takto ho měl pojmenovat jeho objevitel Erik Rudý, ve snaze přilákat sem další osadníky.

Za faunou do Grónska

Fauna je v Grónsku velmi rozmanitá. Setkat se tu lze s klasickými polárními zvířaty jako je lední medvěd, polární vlk, polární liška, hranostaj nebo sob. Nejen na souši ale i ve vodě jsou zajímaví tvorové, mezi které patří tuleň, velryba grónská, narval jednorohý nebo mrož. S levnými letenkami je můžete vidět naživo.

Letenky do Grónska za turistickými cíli

Grónsko je zajímavé především z hlediska odlišného životního stylu zdejších lidí. Turistika je zde naprosto úžasná. Oblíbeným cílem jsou ledovce a divoká arktická příroda. Po příletu s levnými letenkami můžete v hlavním městě Nuuku navštívit například vánoční poštovní úřad, Grónské národní muzeum, zachovalý dům zakladatele města Hanse Egedeho nebo kulturní centrum Katuaq.

Levné letenky do Grónska

Zavítejte do země věčného ledu a poznejte něco nového. Právě nyní se letenky do Grónska prodávají velmi levně. Letenky jsou za akční ceny a s odletem přímo z Prahy. Doba letu do Grónska záleží na cílové destinaci. Rezervujte si levné letenky z Prahy do Grónska ještě dnes.

Grónsko

Grónsko je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Grónska čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist