letadlo ico Levné letenky do Granady

Granada je hlavní město stejnojmenné provincie, která se nachází na jihu Španělska v autonomním společenství Andalusie. Leží asi 70 kilometrů severně od Středozemního moře a je to osmnácté největší město Španělska. Centrem města, který je domovem zhruba pro 237 000 obyvatel, protéká řeka Genil. Úředním jazykem v Granadě je španělština a měnou euro, stejně jako ve zbytku státu. Pořiďte si levné letenky do Granady z Prahy a užijte si dovolenou ve Španělsku.

Letenky Praha - Granada

Granada Jaen Airport

Zkratka letiště: GRX
Letenky do Španělska - Granada

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Granadě

Mezinárodní letiště Federico García Lorca Granada-Jaén Airport, známé také jako Granada Airport, leží asi 15 kilometrů západně od Granady a jeho IATA značení je GRX. Pojmenované je podle básníka, který se narodil v blízkosti Granady. Otevřeno bylo v roce 1972 a má jednu příletovou a vzletovou dráhu z asfaltu. Každý rok je na letišti v Granadě obslouženo přes 650 000 spokojených cestujících. Buďte jedním z nich i vy a dopřejte si dovolenou v této destinaci, musíte si jen včas objednat levné letenky do Granady z Prahy. Do města se z letiště Granada dostanete snadno autobusem nebo taxíkem. Samozřejmě si také auto můžete na letišti zapůjčit.

Aktuální kurz: 1 EUR = 25.92
Granada - místní čas: 17:17
Časové pásmo: Europe/Madrid (+ 2 hodin)
Časový posun: 0 hodin

Souřadnice: 37.188171, -3.60667
Vzdálenost z Prahy: 2030 km


Do Granady za turistickými cíli

Nejznámější památkou Granady je určitě Alhambra, kterýžto komplex zažil největší rozkvět za dynastie Nasrid. V té době sloužil jako královské sídlo, citadela a pevnost a kromě sultánů tu sídlili elitní vojáci a soudci. Alhambra je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, stejně jako další památka letní palác Generalife. Ten opět využívala dynastie Nasrid, přičemž postaven byl ve 14. století. Při návštěvě Granady se dojděte podívat také na úchvatnou granadskou katedrálu, která je sídlem arcidiecéze, královskou kapli, která slouží jako mauzoleum, a klášter Granada Charterhouse. Součástí města je sousedství Albayzín, které je také zapsáno na seznamu UNESCO. Všechny tyto památky můžete vidět na vlastní oči, když si koupíte levné letenky do Granady z Prahy.

Levné letenky do Granady

Leťte na dovolenou do Španělska a poznejte temperament města Granada, teď vás to vyjde lacino. Levné letenky do Granady si můžete zakoupit online a to za malé peníze. Letíte přímo z Prahy a průměrná doba letu je do Granady 5,5 hodiny, které strávíte v pohodlném letadle. Akční letenky do Granady z Prahy si zarezervujte ještě dnes, dokud nějaké jsou, obyčejně jsou totiž velmi rychle vyprodané.


Počasí Granada

zataženo

31°C

Východ slunce: 13:30

Západ: 1:55

Neděle

zataženo

31°C

teplota 35°C 26°C

Pondělí

zataženodeštík

30°C

teplota 34°C 26°C

Úterý

zataženodeštík

29°C

teplota 33°C 26°C

Středa

zataženodeštík

29°C

teplota 33°C 25°C

Čtvrtek

zataženo

26°C

teplota 27°C 25°C

Letenka Granada

Granada se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Granada - Španělsko i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Granady.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist