letadlo ico Letenky do Gambie
Gambia

Gambie oficiálně Republika Gambie je nejmenší stát afrického kontinentu, který leží na západním pobřeží při Atlantiku. Celý stát je v podstatě rozprostřen okolo stejnojmenné řeky, při jejímž ústí do Atlantského oceánu se nachází na ostrově i hlavní město Banjul. Největšími městy v Gambii jsou ale Serekunda a Brikama. Stát má 1,8 milionu obyvatel, z nichž hlavní město obývá přibližně 35 000 lidí. Úředním jazykem Gambie je angličtina, ale mluví se tu také mnoha místními jazyky. Jako měna tu platí gambijský dalasi. Gambie leží v časovém pásmu -1 hodina. Podívejte se do této destinace s levnými letenkami do Gambie z Prahy.

Aktuální kurz: 100 GMD = 41.97


Letiště Gambie

B

Podnebí v Gambii

Gambie má typicky tropické klima, což znamená, že se tu pravidelně střídá období dešťů a sucha. Nejvíce srážek zde spadne od června do listopadu, mnohem méně potom ve zbývající části roku, kdy lze ale předpokládat i nižší teploty. Levné letenky do Gambie si kupujte spíše na období sucha, kdy se tu teploty udržují kolem 25°C. V období dešťů rtuť teploměru může vyšplhat přes 30°C.

Do Gambie za turistickými cíli

Kromě výše zmíněných národních parků a přírodních rezervací, kde lze vidět divokou přírodu, najdete na pobřeží mnoho pláží. Na dovolené v Gambii můžete odpočívat na písečných plážích, užívat si teplou vodu v oceánu, potápět se a pozorovat podmořský svět, nebo si užívat turistických atrakcí. V hlavním městě Banjulu najdete národní muzeum, památky církevního charakteru, jako jsou dvě katedrály a mešita, nebo soudní budovu. Zajímavá je také botanická zahrada, rozprostírající se ve městě Bakau. Kupte si levné letenky do Gambie z Prahy ještě dnes a nebudete litovat.

Do Gambie za přírodou

Gambie má velmi zajímavou přírodu, kterou můžete pozorovat v rezervacích a parcích, jako je národní park Kiang West, národní park River Gambia či Madina Demba Forest Park. Vidět lze například hrabáče, slona afrického, damana pralesního, pota velikého, kombu ušatou nebo kočkodanu husarského. S levnými letenkami do Gambie z Prahy se do těchto rezervací podíváte klidně už zítra.

Levné letenky do Gambie

Chcete navštívit Afriku, ale obáváte se drahých letenek? Tak si přestaňte dělat starosti a kupte si levné letenky do Gambie, které jsou za výhodné ceny. Levné letenky do Gambie pořídíte snadno a rychle na internetu, zvládne to tedy každý. Levné letenky do Gambie jsou navíc s odletem přímo z Prahy. Průměrná doba letu je z Prahy do Gambie 8,5 hodiny. Rezervujte si levné letenky do Gambie ještě dnes.

Gambie

Gambie je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Gambie čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist