letadlo ico Letenky do Egypta
Egypt


Budapešť z Prahy - letenky za 806 Kč a pokračování do Ammánu za 809 Kč nebo Dubaj za 2417 Kč
Budapešť z Prahy - letenky za 806 Kč a pokračování do Ammánu za 809 Kč nebo Dubaj za 2417 Kč

24. 11.  |Budapešť letecky za cenu menší než za vlak si můžete dopřát s Ryanairem. Svojí cestu si pak ještě můžete protáhnout s akčními letenkami od Wizzairu z Budapešti. Abú Dhábí, Ammán, Dubaj, Hurghada nebo Honolulu tak ... Podrobnosti


Další akční letenkyEgypt je arabský stát, který leží na severovýchodě afrického kontinentu. Pobřeží Egypta je na severu omýváno Středozemním mořem a na východě Rudým mořem. Egyptem protéká řeka Nil. Hlavním městem Egypta je Káhira, ve které žije 10 milionů obyvatel z celkových 89 milionů. Úředním jazykem je arabština a měnou egyptská libra. Do této země se levné letenky dají zabookovat online.

Aktuální kurz: 1 EGP = 1.43


Letiště Egypt

Podnebí v Egyptě – kdy koupit letenky

Klima v Egyptě je pouštního charakteru. Zimy jsou zde velmi mírné a léta horká s velkými výkyvy teplot. Zatímco přes den může být 40°C v noci teplota může klesnout až na 7°C. Nezapomeňte to vzít v potaz, až si budete objednávat levné letenky. Srážky jsou v Egyptě nízké, přičemž na některých místech nemusí pršet třeba i několik let. Před rezervací letenky si pro jistotu uvěřte aktuální bezpečnostní situaci v Egyptě na stránkách MV.

Do Egypta za turistickými cíli

Egypt je proslaven především díky dochovaným starověkým památkám. Turisté míří za komplexem pyramid a chrámů v Gíze, kde stojí i Velká sfinga, pyramidami do Sakkáry, za chrámy v Luxoru a Karnaku nebo za skalním chrámem Abú Simbelem. Slavný je také přístav Alexandrie, kde se kromě památné knihovny vyskytuje velký počet veřejných pláží. K Egyptu patří také Sinajský poloostrov, na kterém lze navštívit horu Sinaj nebo klášter svaté Kateřiny, který je považován za nejstarší fungující křesťanský klášter na světě. Mnoho památek můžete s levnými letenkami navštívit i v hlavním městě Káhiře, kde je například největší bazar Afriky, Káhirské muzeum, citadela nebo Káhirská věž.

Fauna a flóra v Egyptě

I když je Egypt z velké části poušť, příroda je tu přesto zajímavá. Z rostlin tu lze vidět například datlové palmy, akácie, fíkovníky, eukalypty nebo ibišky, ze kterých se tu připravuje tradiční nápoj karkadeh. Ze zvířat se tu můžete potkat s velbloudy, gazelami, šakaly, pouštními liškami a hyenami. Egypt je také oblíbená destinace pro potápěče, jelikož život pod vodou je tu opravdu pestrý. Takže pokud máte rádi šnorchlování, podívejte se na nabídku levných letenek do Egypta.

Levné letenky do Egypta

Vydejte se s levnými letenkami do slunného Egypta a poznejte zemi faraonů. Právě nyní se prodávají do Egypta letenky s odletem z Prahy za opravdu nízké ceny. Let do Egypta je dlouhý 5 hodin a 45 minut. Levné letenky do Egypta z Prahy jsou velmi žádané, proto s jejich rezervací rozhodně neváhejte.

Egypt

Egypt je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Egypta čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace