letadlo ico Levné letenky do Denveru

Denver je hlavní město ve státě Coloredo v USA, kde tvoří samostatný okres. Město Denver je položeno 1610 metrů nad mořem, díky čemuž si toto město vysloužilo přezdívku The Mile High City. Ve městě žije přes 600 000 obyvatel, nejvíce se tu mluví anglicky a platí tu americký Dolar. Klima je v Denveru určováno nedalekými skalistými horami, nejtepleji tu je ale v létě, kdy se teplota průměrně pohybuje kolem 30°C. Zarezervujte si na toto období levnou letenku.

Letenky Praha - Denver

Rocky Mountain Metropolitan Airport

Zkratka letiště: BJC
Letenky do USA - Denver

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Denveru

Největším letištěm v Denveru je Denver International Airport, které se řadí na 6. místo na seznamu nejvytíženějších letišť v USA. Ročně tudy projde přes 53 miliónů cestujících, kteří využívají jeden terminál a tři další budovy sloužící pro regionální lety. Zajímavostí je, že střecha letiště v Denveru je pokryta několika desítkami „týpí“, aby terminál připomínal Skalisté hory. Pro turisty je zajímavý i most, spojující dvě budovy, pod kterým projíždějí letadla. Pro dopravu do centra slouží především tzv. autobusy Skyride, kde je dostatek místa na zavazadla. Skyride má několik linek – AA, AB, AF, AS a AT. Jezdí tu i klasické spoje, které ale nejsou tak prostorné. Levné letenky do Denveru lze koupit například i na letiště Rocky Mountain Metropolitan Airport.

Aktuální kurz: 1 USD = 22.93
Denver - místní čas: 6:10
Časové pásmo: America/Denver (-6 hodin)
Časový posun: -8 hodin

Souřadnice: 39.739151, -104.984703
Vzdálenost z Prahy: 8410 km


Denver – zajímavosti

Rodákem z Denveru je americký režisér David Fincher, který stojí například za filmy Sedm, Klub rváčů, Podivuhodný případ Benjamina Buttona nebo The social network.

Do Denveru za turistickými zajímavostmi

Letenky do Denveru se nejčastěji kupují kvůli pracovním záležitostem. Je tu ale i plno zajímavostí. Denver je známý především kvůli sportu. V roce 1970 bylo město vybráno, aby se tu konaly zimní olympijské hry, Denver ale kvůli finanční otázce musel svou kandidaturu stáhnout. Historicky je to jediný případ, kdy město svou žádost stáhlo. Dále se v Denveru nachází sídla čtyř různých sportů – fotbalu (Denver Broncos), hokeje (Colorado Avalanche), basketbalu (Denver Nuggets) a baseballu (Colorado Rockies). Mezi historické cíle města patří například budova Colorado State Capitol.

Levné letenky do Denveru

Splnit si americký sen může nyní s levnými letenkami opravdu každý. Stačí si rezervovat letenky za nízkou cenu z Prahy do amerického Denveru a užít si cestu do této destinace, trvající 12 hodin a 45 minut. Levné letenky do Denveru si rezervujete snadno, rychle a za akční ceny online. Nezapomeňte to ale udělat včas. Levné letenky jdou vždy na dračku.


Počasí Denver

slunce

21°C

Východ slunce: 6:50

Západ: 18:53

Středa

slunce

22°C

teplota 28°C 18°C

Čtvrtek

slunce

23°C

teplota 30°C 18°C

Pátek

slunce

23°C

teplota 29°C 18°C

Sobota

sluncepolojasno

24°C

teplota 30°C 19°C

Letenka Denver

Denver se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Denver - USA Amerika i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Denveru.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace