letadlo ico Levné letenky do Bursy

Bursa je město ležící v severozápadní Anatolii v Turecku v regionu Marmara. Je to čtvrté nejlidnatější město Turecka a slouží jako správní středisko stejnojmenné provincie.  Krátce Bursa sloužila i jako hlavní město Osmanského státu ve 14. století. Bursa leží přibližně 25 kilometrů jižně od pobřeží Marmarského moře. V centru města žije 1,8 milionu obyvatel, což s metropolitní oblastí dělá dohromady asi 2,7 lidí. Úředním jazykem je v Burse turečtina a měnou turecká lira. Kupte si levné letenky do Bursy z Prahy už dnes.

Letenky Praha - Bursa

Bursa Airport

Zkratka letiště: BTZ
Letenky do Turecka - Bursa

Najdi nejlevnější letenku

Bursa Yenisehir Airport

Zkratka letiště: YEI
Letenky do Turecka - Bursa

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Burse

Letiště Yenişehir Airport leží asi 45 kilometrů východně od města Bursa ve vesnici Yenişehir, podle které nese své jméno. Postaveno bylo v roce 2000, přičemž do té doby lidé využívali především vzdálenější letiště v Istanbulu. Značení letiště Bursa - Yenişehir Airport je YEI. Má dvě příletové a vzletové dráhy a jeden terminál, který je schopen obsloužit ročně až 1,5 milionu lidí. Do Bursy se z letiště Yenişehir Airport dostanete autobusem, taxíkem nebo zapůjčeným autem z půjčovny. Levné letenky do Bursy si rezervujte z Prahy co nejdříve.

Aktuální kurz: 1 TRY = 2.98
Bursa - místní čas: 17:12
Časové pásmo: Europe/Istanbul (+ 3 hodin)
Časový posun: + 2 hodin

Souřadnice: 40.166672, 29.08333
Vzdálenost z Prahy: 1588 km


Do Bursy za turistickými cíli

Symbolem města Bursy je Ulu Cami, což je v překladu Velká mešita, která byla postavena na konci 14. století. Uvnitř ní se nachází fontána Sadirvan, určená pro rituální očistu. Mezi další zajímavá historická místa patří i most Irgandı Bridge, velká mešita Karacabey, Orhan Gazi Mosque mešita, mešita Emir Sultan Mosque a další. Rovněž můžete v Burse navštívit klasický turecký bazar jako je Yıldırım Bazaar nebo Pirinç Han. Kulturní vyžití v Burse nabízí mnohá muzea a galerie, odpočinek poté parky a zoologická a botanická zahrada. Asi 20 kilometrů od města se na okraji Marmarského moře nacházejí také veřejné pláže, kam se můžete jet opalovat. Rezervujte si levné letenky do Bursy z Prahy ještě dnes a udělejte si tu pravou dovolenou.

Levné letenky do Bursy

Turecko je teď dostupnou destinací pro každého, protože se sem nyní prodávají levné letenky do Bursy. Doba letu do Bursy je asi 8 hodin, které strávíte v pohodlném letadle. Akční letenky do Bursy z Prahy si objednávejte online a příliš neváhejte, protože velmi rychle mizí. Zabookujte si levné letenky do Bursy už dnes.


Počasí Bursa

slunce

9°C

Východ slunce: 7:43

Západ: 18:50

Pátek

slunce

12°C

teplota 16°C 8°C

Sobota

slunce

13°C

teplota 17°C 9°C

Neděle

sluncepolojasnodeštík

7°C

teplota 10°C 4°C

Pondělí

sluncepolojasnodeštíkdrobné sněžení

6°C

teplota 9°C 3°C

Úterý

sluncepolojasnodeštík

7°C

teplota 8°C 6°C

Letenka Bursa

Bursa se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Bursa - Turecko i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Bursy.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist