letadlo ico Letenky do Botswany
Botswana

Botswana je stát nacházející se na jihu Afriky. Leží ve vnitrozemí a mezi lety 1885 až 1966 se zemi říkalo Bečuánsko. Zajímavostí je, že Botswana se skoro v jednom bodě stýká s hranicemi dalších tří zemí. Celková populace je 2,1 milionu obyvatel, kteří tu mluví převážně anglicky a sečwansky. Oficiální měnou je tu botswanská pula. Hlavním městem Botswany je Gaborone, které má 231 000 obyvatel a v metropolitní oblasti až dvakrát tolik. Časové pásmo Botswany je +2 hodiny. Levné letenky do Botswany s odletem z Prahy teď seženete za opravdu akční ceny.

Aktuální kurz: 1 BWP = 1.95


Letiště Botswana

Podnebí v Botswaně

Klima v Botswaně je suché a země je vyprahlá, během roku je tu jen opravdu krátké období dešťů. Období sucha je tu od dubna do října na jihu a na severu až do listopadu. Na jihu během období od května do srpna vanou silné větry, které srážejí teplotu na 14°C. Po zbytek roku je teplota v Botswaně relativně stálá a pohybuje se kolem 26°C. Levné letenky do Botswany si kupujte tak, abyste se vyhnuli období dešťů.

Do Botswany za turistickými cíli

Turisté míří do Botswany převážně za zdejší přírodou. Tu si mohou v nezkrocené podobě prohlédnout například v národním parku Chobe, Nxai na nebo přírodní rezervaci Mokolodi. Nádherná je ale také delta Okavanga, pohoří Tswapong Hills a rezervace Moremi Game Reserve. Za kulturou zkuste vyrazit do některého muzea v Botswaně, jako je národní muzeum v Gaborone, Nhabe muzeum v Maun, Phuthadikobo muzeum v Mochudi nebo Kgosi Bathoen II. muzeum v Kanye. Botswana nabízí i výlety do pouště na velbloudovi nebo různé turistické atrakce. Nudit se tu tedy rozhodně nebudete, tak si kupte levné letenky do Botswany z Prahy ještě dnes.

Do Botswany za přírodou

Velkou část území Botswany zabírá poušť Kalahari, proto zde najdeme převážně pouštní a stepní flóru. Vidět tu můžete například baobaby, divoké datlovníky, fíkovníky, akáty nebo papyrus. Fauna v Botswaně představuje klasické safari, kdy se tu můžete setkat tváří v tvář lvům, levhartům, žirafám, zebrám, hrochům, buvolům, hyenám, slonům, gepardům a antilopám. Zažijte safari na vlastní kůži, s levnými letenkami do Botswany je to snadné.

Levné letenky do Botswany

Chcete zažít dobrodružnou dovolenou a užít si léto v Africe? Tak si kupte levné letenky do Botswany, které jsou s odletem z Prahy. Snadno a rychle si je rezervujete online, zvládne to opravdu každý. Levné letenky do Botswany jsou za výhodné ceny, tak neváhejte a zabookujte si je co nejdříve, protože jsou hned pryč. Průměrná doba letu z Prahy do Botswany je přibližně 13 hodin, ale záleží na konkrétní destinaci.

Botswana

Botswana je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Botswany čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist