letadlo ico Levné letenky do Almaty

Almaty je největší město Kazachstánu, přičemž se nachází nedaleko hranic s Kyrgystánem v podhůří hor Ťan-šanu na jihovýchodě státu. Almaty nebo také Alma-Ata bylo až do roku 1997 hlavním městem státu. V tomto centru kazašské kultury žije celkem 1,5 milionu obyvatel. Jako úřední jazyky tu jsou ruština a kazaština. Měnou je tenge. Teď se do destinace Almaty prodávají levné letenky s odletem z Prahy.

Letenky Praha - Almaty

Almaty International Airport

Zkratka letiště: ALA
Letenky do Kazachstánu - Almaty

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Almaty

Mezinárodní letiště Almaty International Airport nesoucí označení ALA je největším letištěm Kazachstánu, jelikož zajišťuje až 50% osobní přepravy v zemi a asi 68% nákladní dopravy. Leží asi 18 kilometrů severovýchodně od centra Almaty. Letiště bylo otevřeno v roce 1935 – nyní jsou tu dvě přistávací dráhy, na kterých ročně přistanou letadla s 3,6 miliony cestujících na palubě. Jestli chcete být jedním z pasažérů, stačí si zakoupit levné letenky do této destinace. Dopravit do města se můžete autobusovými linkami, taxíky nebo zapůjčenými auty z letiště.

Almaty
Aktuální kurz: 100 KZT = 5.02
Almaty - místní čas: 1:17
Časové pásmo: Asia/Qyzylorda (+ 5 hodin)
Časový posun: + 3 hodin

Souřadnice: 43.25, 76.949997
Vzdálenost z Prahy: 4689 km


Do Almaty za turistickými cíli

Nad městem se tyčí kopec známý jako Kök Töbe, na jehož vrcholu se nachází stejnojmenný rekreační areál. S Kök Töbe je město spojeno lanovkami, přičemž je odtud krásný výhled na město samotné. Na vrcholu kopce stojí vysílač Almaty a zároveň je tu mnoho turistických atrakcí. Dále v městě Almaty můžete vidět až 125 fontán, mezi kterými je i vyhlášená fontána „Orientální kalendář“. Na ní se nachází celkem 12 soch zvířat, které představují měsíce v roce. Město Almaty toho má hodně co nabídnout, tak neváhejte a objednejte si levné letenky do Almaty.

Levné letenky do Almaty

Do Kazachstánu se teď můžete jet podívat i vy a to díky levným letenkám s odletem přímo z Prahy. Průměrná doba letu do destinace Almaty je 6 hodin a 5 minut, které můžete s letenkami za akční ceny strávit v pohodlí letadla. Stačí si jen rezervovat levné letenky z Prahy do Almaty a můžete poznat toto krásné místo.


Počasí Almaty

zataženodeštík

17°C

Východ slunce: 5:08

Západ: 18:35

Sobota

sluncepolojasnodeštík

16°C

teplota 20°C 13°C

Neděle

zataženodeštík

13°C

teplota 16°C 11°C

Pondělí

sluncepolojasno

14°C

teplota 19°C 11°C

Úterý

zataženodeštík

11°C

teplota 17°C 4°C

Středa

zataženodrobné sněžení

4°C

teplota 5°C 3°C

Letenka Almaty

Almaty se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Almaty - Kazachstán i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Almaty.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist