letadlo ico Levné letenky do Alexandrie v Exyptě

Alexandrie je druhé největší město Egypta, přičemž leží na severu země na pobřeží Středozemního moře. Tento důležitý přístav byl založen už ve starověku a své jméno dostal po svém zakladateli Alexandrovi Makedonském. Městem protéká řeka Nil a žije zde přes 4,5 milionu obyvatel. Úředním jazykem je tu stejně jako ve zbytku státu arabština a měnou je egyptská libra. Jedná se o jedno z největších měst ležících na pobřeží Středozemního moře, podívejte se sem i vy, levné letenky do Alexandrie jsou za výhodné ceny.

Letenky Praha - Alexandria v Egyptě

Alexandria International Airport

Zkratka letiště: ALY
Letenky do Egypta - Alexandria v Egyptě

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Alexandrii

Mezinárodní letiště El Nouzha Airport či Alexandria International Airport má IATA značení ALY a leží asi 7 kilometrů jihovýchodně od centra Alexandrie. Letiště Alexandrie má dvě příletové a vzletové dráhy z asfaltu, na kterých každý rok přistávají letadla s až 1,1 milionem cestujících ze zahraničních i domácích destinací. Doprava do města je zajištěna formou autobusových spojů a taxíků. Jelikož je ale letiště v současné době (2016) ještě uzavřené kvůli přestavbě, když si koupíte levné letenky do Alexandrie, přistanete na letišti Borg El Arab International Airport, které se nachází 40 kilometrů jihozápadně v obci Borg El Arab. Jeho IATA značení je HBE a má jedu přistávací a vzletovou ranvej. Přesto je schopno každý rok obsloužit kolem 1,2 milionu spokojených pasažérů. Do města se z tohoto letiště dostanete autobusem, taxíkem nebo si můžete půjčit auto.

Aktuální kurz: 1 EGP = 1.34
Alexandria v Egyptě - místní čas: 6:23
Časové pásmo: Africa/Cairo (+ 2 hodin)
Časový posun: 0 hodin

Souřadnice: 31.200001, 29.91667
Vzdálenost z Prahy: 2463 km


Do Alexandrie za turistickými cíli

Ačkoliv Alexandrie bylo velmi důležité město ve starověku, dodnes se mnoho antických památek nezachovalo. Město bylo kdysi sídlem jednoho ze sedmi divů světa a to majáku na ostrově Faru, na jehož místě dnes stojí Qait-bejova pevnost. Stával tu také chrám Taposiris Magna, z něhož ale zůstaly jen obvodové zdi a pylony. Z moderní části města Alexandrie byste určitě měli vidět například palác Montaza, prezidentský palác v Maamoura nebo palác Ras el-Tin. Z muzeí stojí za návštěvu alexandrijské národní muzeum, řecko-římské muzeum a muzeum královských klenotů. Za odpočinkem zamiřte do alexandrijské zoo, zahrad Montaza Royal nebo na pobřeží, kde se můžete také vykoupat v teplém moři. Užijte si dovolenou v Egyptě a poznejte krásy Alexandrie, když se nyní dají koupit levné letenky do Alexandrie z Prahy.

Levné letenky do Alexandrie

Zamiřte do exotického Egypta a podívejte se do historického města Alexandrie. Nyní se do této destinace dají pořídit velmi levné letenky s odletem z Prahy, které si snadno objednáte online z pohodlí svého domova. Levné letenky do Alexandrie vás teď vyjdou opravdu lacino, určitě s jejich zabookováním neváhejte, protože rychle mizí. Průměrná doba letu je z Prahy do Alexandrie asi 5 hodin. Pro jistotu si zkontrolujte aktuální bezpečnostní situaci ještě před zakoupením letenky.


Počasí Alexandria v Egyptě

zataženodeštík

18°C

Východ slunce: 4:35

Západ: 20:03

Středa

zataženodeštík

21°C

teplota 23°C 19°C

Čtvrtek

zataženo

24°C

teplota 27°C 21°C

Pátek

zataženoMrholení

22°C

teplota 26°C 19°C

Sobota

zataženodeštík

20°C

teplota 22°C 18°C

Letenka Alexandria v Egyptě

Alexandria v Egyptě se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Alexandria v Egyptě - Egypt i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Alexandrie v Exyptě.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist