letadlo ico Levné letenky do Vaxjo

Växjö leží v provincii Småland asi 200 kilometrů jihovýchodně od druhého největšího města Švédska Göteborgu. Jelikož město leží mezi jezery, přes které vede v zimě cesta, odvozuje se jeho název od slov väg neboli cesta a sjö čili jezero. Svá městská práva získalo město už ve 14. století. Växjö má přes 60 000 obyvatel. Úředním jazykem je tu stejně jako ve zbytku státu švédština a měnou švédská koruna. Přijeďte se podívat do města Växjö s levnými letenkami a nebudete litovat.

Letenky Praha - Vaxjo

Vaxjo Airport

Zkratka letiště: VXO
Letenky do Švédska - Vaxjo

Najdi nejlevnější letenku

Letiště ve městě Växjö

Letiště Växjö Småland Airport s označením VXO leží asi 10 kilometrů severozápadně od centra města Växjö. Letiště patří částečně samotnému městu a částečně kraji Kronoberg. Na jedné přistávací dráze dosedají i letadla s lidmi s levnými letenkami z Prahy. Budovou terminálu ročně projde na 148 000 cestujících. Dostupnost do města z letiště Växjö Småland Airport je zajištěna autobusovou linkou číslo 4, přičemž lístek stojí zhruba 20 švédských korun.

Měna Švédska: Švédská koruna
Kurz se nepodařilo dohledat.
Vaxjo - místní čas: 23:55
Časové pásmo: Europe/Stockholm (+ 1 hodin)
Časový posun: 0 hodin

Souřadnice: 56.87767, 14.80906


Do Växjö za turistickými cíli letecky

Už ve 12. století bylo ve Växjö biskupství, načež ve 14. století tu byla postavena katedrála. Ta má u vchodu kámen s runovými nápisy, které dříve často sloužily jako pomníky pro mrtvé. Ve městě je možné navštívit i univerzitu Linnaeus, která je pojmenovaná po švédském přírodovědci a lékaři Carlu Linné. Asi pět kilometrů od Växjö leží hrad Kronoberg, který byl postaven v 15. století na břehu jezera. Zhruba ve stejné vzdálenosti od města na jih je potom ještě jeden hrad a to hrad Teleborg, který ačkoliv vypadá, že byl postaven ve středověku, stalo se tak až v 19. století. Tyto památky můžete vidět na vlastní oči a to díky levným letenkám z Prahy.

Levné letenky do Växjö

Do Švédska se teď může podívat opravdu každý. S levnými letenkami s odletem z Prahy do švédského města Växjö totiž ušetříte. Letenky lze snadno a rychle rezervovat online. Průměrná doba letu z Prahy do Växjö je něco málo přes dvě hodiny. Nenechte si ujít tuto příležitost a zabookujte si levné letenky z Prahy do švédského Växjö ještě dnes.


Letenka Vaxjo

Vaxjo se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Vaxjo - Švédsko i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Vaxjo.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist