letadlo ico Letenky do Ománu
Oman


Omán - Maskat za 12690 Kč
Omán - Maskat za 12690 Kč

27. 2.  |Maskat nebo anglicky Muscat je hlavním měst sultanátu Ománu. Maskat je přístavní město mnohonárodnostní společnosti. Můžete zde navštívit například velkolepou operu, mešity nebo historické hrady. Akční letenky do Muscatu ... Podrobnosti


Další akční letenkyOmán nebo oficiálně Sultanát Omán se nachází na jihovýchodě Arabského poloostrova na pobřeží Arabského moře. Omán je monarchie a v současnosti je sultánem Kábús bin Saíd (2015). Úředním jazykem státu je arabština, ale není problém se tu domluvit anglicky. Měnou je ománský rial. Ve státě žije přes 3 miliony obyvatel z toho zhruba 1,2 milionu v hlavním městě Maskatu. A právě nyní se do této destinace dají zakoupit opravdu velmi levné letenky.

Měna Ománu: Ománský rial
Kurz se nepodařilo dohledat.


Letiště Omán

Podnebí v Ománu – kdy letět do Ománu

Klima v Ománu je tropické a na pobřeží přímořské. Teploty jsou tu celoročně poměrně vysoké, nejhůře bývá v letních měsících, kdy rtuť na teploměru ve vnitrozemí může vyšplhat až na 54°C. Proto je lepší zakoupit si levné letenky na chladnější měsíce tedy mezi říjnem až dubnem. I v těchto měsících jsou teploty kolem 30°C běžné, takže o koupání v moři nepřijdete.

S letenkami do Ománu za turistickými cíli

V Ománu se nachází mnoho zajímavých staveb a míst. Za pozornost stojí určitě pevnosti jako je Nazvá, an-Nachal nebo Bahla, která je navíc zapsaná na seznamu dědictví UNESCO. Palác Al Alam, jehož zlatá a modrá výzdoba je impozantní, je jedním ze sídel současného sultána. Tomu také byla postavena mešita v hlavním městě, která rovněž stojí za návštěvu. Všechny tyto památky můžete vidět na vlastí oči, když si zakoupíte levné letenky.

Za přírodou do Ománu

Povrch Ománu je z velké části pokryt štěrkem a pískem, přesto tu lze najít zajímavé rostliny a zvířata. Rostou tu například kokosové palmy, kadidlovníky, oleandry či různé druhy akácie. Z fauny jsou to potom zástupci, jako je velbloud, leopard, hyena nebo kozorožci.

Levné letenky do Ománu

Vyrazit do Orientu za exotikou dnes může každý a to díky levným letenkám. Při zakoupení levných letenek s odletem z Prahy do Ománu výrazně ušetříte a přitom si užijete skvělou dovolenou. Průměrná doba letu do Ománu závisí na výběru destinace, ale pohybuje se kolem 8 hodin a 45 minut. Poznejte Omán s levnými letenkami již brzy.

Omán

Omán je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Ománu čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist