letadlo ico Letenky do Norska
Norway


Unikátní seznam aktuálních Lowcostových letenek po Evropě
Unikátní seznam aktuálních Lowcostových letenek po Evropě

27. 7.  |Následuje seznam aktuálních lowcostových letenek po Evropě z českých letišť nebo alespoň z letišť velmi blízkých (Pro mnoho z nás bližších než Letiště Václava Havla v Ruzyni). Po Evropě se dá cestovat ... Podrobnosti


Low cost Vídeň - Oslo od 2904 Kč
Low cost Vídeň - Oslo od 2904 Kč

24. 6.  |Low costové letenky do Osla můžete využít i s odletem z Vídně. Nejlevněji se dají pořídit za cenu něco pod tři tisíce. Oblíbené a blízké termíny bývají samozřejmě dražší.  Let do Osla je ... Podrobnosti


Další akční letenkyNorské království je stát nacházející se na Skandinávském poloostrově. Jeho břehy omývá na jihu Severní moře, na západě Norské moře a na severu Barentsovo moře. Svou rozlohou se Norsko řadí na osmé místo v Evropě. Hlavním městem Norska je Oslo, kde žije necelých 650 000 obyvatel, v metropolitní oblasti je 1,5 milionu lidí. Současným králem Norska je Harald V. (2015). Úředním jazykem Norska je norština, přičemž v šesti komunách se mluví sámštinou. Měnou je koruna. Do Norska se můžete letět podívat i vy a to díky levným letenkám s odletem z Prahy.

Měna Norska: Norská koruna
Aktuální kurz: 1 NOK = 2.81 CZK


Letiště Norsko

Oblasti

Podnebí v Norsku

Klima v Norsku je na západě a jihu ovlivňováno především oceánem a jeho proudy. Zimy v těchto oblastech jsou mírnějšího charakteru. V létě se v Norsku teploty udržují kolem 15°C, v zimě klesají k mínusovým hodnotám. Norsko je země s vysokým ročním podílem srážek. Od konce května do července slunce za polárním kruhem nikdy úplně nesestoupí za obzor, takže si celá země užívá až 20 hodin světla denně. Od konce listopadu do konce ledna je světla naopak velmi málo. Záleží tedy jen na vás, kdy chcete s levnými letenkami letět do Norska.

Do Norska za turistickými cíli

V Norsku je velký počet turistických atrakcí, přičemž nejčastěji se jedná o přírodní scenerie. Nejznámější jsou bezesporu fjordy jako je Geirangerfjord, Nærøyfjord, Sognefjord nebo Hjørundfjorden. Krásné jsou ale také ledovce Jostedalsbreen a Jotunheimen, kde se nachází také nejvyšší hora Norska Galdhøpiggen. V Norsku leží také Lærdalský tunel, který je nejdelším na světě. Za památkami byste se měli vypravit do Osla, Narviku, Trondheimu, Tromsa nebo třeba Bergenu, kam se všude dá doletět s levnými letenkami z Prahy.

Do Norska za přírodou

Vzhledem k vysokému procentu lesů v Norsku je tato země bohatá i na fauna a flóru. Ze zvířat se tu vyskytuje bobr evropský, arktická liška, šedý vlk, hnědý medvěd, lední medvěd, lumík a los. Norsko zasahuje do tří klimatických pásů, příroda je tu převážně divoká a nepoddajná. A pokud ji chcete vidět, stačí si koupit levné letenky do Norska.

Levné letenky do Norska

Už máte dost horkého slunce a placatění se během dovolené u moře? Co takhle se letět podívat do Skandinávie? Do Norska se teď dají pořídit opravdu levné letenky s odletem přímo z Prahy. Rezervovat si je můžete klidně hned teď a to za nízké ceny. Doba letu do Norska se liší podle cílové destinace, ale pohybuje se mezi 2-4 hodinami. Leťte za poznáním do Norska s levnými letenkami z Prahy.

Norsko

Norsko je zemí, která stojí za návštěvu. Levné letenky do Norska čekají pouze na Vás, až si je zabookujete. Nejlevnější letenky z Prahy nebývají k mání dlouho a proto si prosím pospěště.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist