letadlo ico Levné letenky do Bournemouth

Bournemouth je město ležící na Jurském pobřeží v jižní části Anglie v hrabství Dorset. Jedná se o letovisko, které je zároveň největším centrem v daném hrabství. Bournemouth je uznáván jako zdravotní středisko již od 19. století a to především díky své poloze dvě hodiny jízdy od hlavního města Londýna. Ve městě žije 183 000 obyvatel, přičemž se tu mluví anglicky a měnou je tu anglická libra. Pořídit si levné letenky do Bournemouthu je opravdu snadné.

Letenky Praha - Bournemouth

Bournemouth Airport (formerly Hurn Airport)

Zkratka letiště: BOH
Letenky do Anglie - Bournemouth

Najdi nejlevnější letenku

Letiště v Bournemouthu

Mezinárodní letiště v Bournemouthu s označením BOH je také známé jako Hurn Airport a leží 6,5 kilometrů severovýchodně od města. Letiště během druhé světové války sloužilo vojenským účelům a veřejnosti se otevřelo až v roce 1950. Dnes tu na jedné asfaltové dráze přistává na 661 000 cestujících ročně, včetně těch s levnými letenkami z Prahy. Z letiště Bournemouth Airport lze do centra města cestovat autobusem A1 popřípadě taxíkem či zapůjčeným autem.

Měna Anglie: Libra šterlinků
Kurz se nepodařilo dohledat.
Bournemouth - místní čas: 2:13
Časové pásmo: Europe/London (+ 1 hodin)
Časový posun: -1 hodin

Souřadnice: 51.50853, -0.12574


Do Bournemouthu za turistickými cíli

Bournemouth je oblíbenou destinací pro rekreaci a odpočinek. Jurské pobřeží, které se u města nachází, bylo dáno na seznam světového dědictví UNESCO. Kromě toho je tu také mnoho pláží. V Bournemouthu se nachází hrob Mary Shelley, známé spisovatelky, která je autorkou románu Frankenstein, a její matky Marie Wollstonecraft, která rovněž psala a věnovala se i právům žen. Jejich ostatky jsou uloženy v kostele svatého Petra. Kromě toho se tu rekreovalo i mnoho dalších spisovatelů, jako je Robert Louis Stevenson, který tu napsal knihu Podivuhodný případ doktora Jekylla a Hydea, nebo J. R. R. Tolkien, který jezdil do města Bournemouth na dovolenou a později tu také zemřel. Jeho ostatky byly ale pohřbeny v Oxfordshiru. Přijeďte také načerpat inspiraci do anglického Bournemouthu a nepromeškejte příležitost zakoupit si levné letenky s odletem z Prahy.

Levné letenky do Bournemouthu

Vydejte se za krásami jižní Anglie do města Bournemouth, kam se nyní prodávají velmi levné letenky. Letenky s odletem přímo z Prahy si můžete objednat online bez starostí a složitostí. Doba letu do Bournemouthu se pohybuje kolem dvou hodin. Vybírat si můžete z mnoha levných letenek s odletem z Prahy do Bournemouthu – nezapomeňte si je rezervovat včas.


Počasí Bournemouth

sluncepolojasno

17°C

Východ slunce: 3:59

Západ: 18:13

Pondělí

sluncepolojasno

15°C

teplota 16°C 13°C

Úterý

sluncepolojasno

16°C

teplota 17°C 14°C

Středa

sluncepolojasnodeštík

11°C

teplota 13°C 9°C

Čtvrtek

sluncepolojasno

12°C

teplota 14°C 10°C

Letenka Bournemouth

Bournemouth se těší na Vaši návštěvu. Z Prahy i z jiných letišť, jako z Vídně, Brna, Ostravy, Pardubic, Bratislavi, Mnichova, Berlína a dalších, naleznete na LevneLEtenkyZPrahy.cz za skvělou cenu. Najdeme Vám tu nejlevnější zpáteční letenku do Bournemouth - Anglie i jednosměrné letenky do Prahy nebo z Prahy do Bournemouth.

Používáme soubory cookie k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Více informací informace    

TOPlist